ASO 1. OSB’YE ANAOKULU

    27 Ağustos 2016

“Milli Eğitim Bakanlığı ASO 1.OSB Anaokulu”

Eğitim Hayatına Merhaba Diyecek.

Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılan ASO 1.OSB Anaokulu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ve Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Başkanı Nurettin Özdebir arasında imzalanan protokolle 5 yıllığına şartsız olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi.

ASO 1.OSB Brifing Salonu’nda yapılan protokol törenine Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Başkanı Nurettin Özdebir, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen anaokulunun, yeni eğitim öğretim yılından itibaren “Milli Eğitim Bakanlığı ASO 1.OSB Anaokulu” olarak eğitime hizmet vereceği belirtildi. Protokol töreninde bir konuşma yapan Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, eğitime yapmış olduğu katkılardan dolayı ASO 1.OSB yetkililerine teşekkür ederek, “Milli Eğitim camiası olarak yeni okullara her zaman ihtiyacımız bulunmaktadır. ASO 1.OSB içerisinde çalışan ebeveynlerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri güvenilir, huzurlu ve sağlıklı bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu vurgulayan Başkan Nurettin Özdebir ise, ”Bölgemizde çalışan annelerin büyük sorunu olan çocuk bakım ihtiyacı nedeniyle yaptırdığımız anaokulunu bakanlığımıza devrettik. Sanayide kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak anaokulu projemiz bundan böyle bakanlık müfredatında ve kontrolünde miniklerimize eğitim hizmeti verecektir. Kadın çalışanlarımızın en büyük problemlerinden bir tanesi çocukların çalışma saatlerinde vakit geçirmesine sağlayacak aktivitelerin bulunmamasıdır. Okul öncesi eğitimler çalışan kadınlarımızın bu sorununa çare bulmaktadır ”dedi.

Konuşmaların ardından Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ve Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Başkanı Nurettin Özdebir arasında protokol imzalandı.

 

IMG_7090   IMG_7504