ASO 1. OSB TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ OSB’Sİ SEÇİLDİ - Ankara Sanayi Odası

ASO 1. OSB TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ OSB’Sİ SEÇİLDİ

    6 Haziran 2012

ASO 1. OSB ANKARA’NIN GURURU OLDU
ASO 1. OSB TÜRKİYE’NİN  EN TEMİZ OSB’Sİ SEÇİLDİ
 
 
Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl birincisi düzenlenen “Temiz Türkiyem” çevre yarışmasında, Türkiye’nin en temiz Organize Sanayi Bölgesi seçildi.  ASO ve 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir ödülü Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu’ndan aldı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çeşitli kategorilerde düzenlenen “Temiz Türkiyem” çevre yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul Four Seasons Otel’de düzenlenen bir törenle verildi. Organize Sanayi Bölgeleri dalında birincilik ödülünü  ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi ile  Gebze OSB  paylaştı.  OSB dalında ikincilik ödülünü Kocaeli TOSB, üçüncülüğü ise Mersin Tarsus OSB kazandı. Ankara Sanayi Odası ve ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu’ndan aldı.
 
ASO Başkanı Özdebir, bu ödülde bölgede yeralan bütün sanayicilerin payı olduğunu belirterek,  “En temiz organize sanayi bölgesi seçilmek bize gurur verdi. Bölgedeki sanayicilerimiz bize destek vermeselerdi bunu tek başımıza yapamazdık. Bu başarıda bölgede yeralan bütün sanayicilerimizin payı var. Ben bütün sanayicilerimize teşekkür ediyor hepsini kutluyorum.  Bu ödül bize yeni sorumluluklar yükledi. Bundan sonra artık Ankaralı sanayiciler olarak hedefimiz çıtayı daha da yükseltmek” dedi.
 
Özdebir,  ekonomik faaliyetlerin mutlaka bir çevresel bedeli olduğunu da belirterek, “Bu bedeli azaltmak, minimize etmek hepimizin görevi. Doğaya kendisini tamir edecek zamanı tanımamız, ona yardımcı olmamız lazım. Hep ifade ediyorum; Dünya bize atalarımızdan miras değil, çocuklarımızın, torunlarımızın  emaneti. Bu emanete saygılı olmak, hepimizin görevi. Biz bu ödülle üretim faaliyetlerimizi çevre ile barışık yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, Ankara’daki bütün organize sanayi bölgelerinin sırayla bu ödülü alması. Ankaralı sanayicimiz bu bilinçle üretim yapıyor. Bunu tüm Türkiye’ye göstermeye  devam edeceğiz” diye konuştu.