ASO’YA “MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK” BELGESİ - Ankara Sanayi Odası

ASO’YA “MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK” BELGESİ

    1 Aralık 2011

ASO’YA “MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK” BELGESİ
 
 
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü töreninde, Ankara Sanayi Odası (ASO) “Mükemmellikte Kararlılık” belgesi aldı.
 
 
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 20.    Kalite Kongresi kapsamında düzenlenen ödül töreninde, ASO ‘Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ne  layık görüldü.  ASO   Başkanı   Nurettin Özdebir   ödülü  Kalder Bursa Şubesi Başkanı Emin Direkçi’den  aldı.
 
ASO Başkanı Özdebir, ödül törenin ardından yaptığı açıklamada, “ASO’nun kalite çalışmaları çok eskiye dayanmaktadır. Türkiye’de TSE’den kalite belgesi alan ilk birkaç odadan birisi biziz. Ayrıca Euro Chambers kapsamında Türkiye’nin ilk akredite olan odalarından birisiyiz.  Kalite  bizim için sonu olmayan bir hedef.   Dolayısıyla şimdi de Kalder’le kendimize yeni bir hedef koyduk. Kalite yolculuğu bitmeyen bir yolculuktur. Bunun bilinciyle yola çıktık. Mükemmeliyete ulaşmak için  bu  yolculuğu sonuna kadar sürdüreceğiz.”  dedi.
 
Özdebir, Kalder’le bu süreci yaşayan firmaları da tebrik ederek, “Kalder’le yapılan çalışmalarda bizden daha ilerde olup, kalitede fark yaratanları tebrik ediyorum. Bizimki sadece kararlılık ama asıl önemli olan bundan sonrasıdır. Çalışanlarımızla, üyelerimizle mükemmele ulaşmak için hayat boyu sürecek bir yarış içerisindeyiz. Ankara sanayisi, ağırlıklı olarak ufak işletmelerden oluşan bir sanayidir. Sanayi üretiminde ilk 500 içerisinde çok sayıda işletmemiz var. Onlar zaten bu işi biliyorlar. Bunu bir yaşam tarzı haline getirebilmek ve üyelerimize de örnek bir lider olmak için böyle bir yolculuğa çıktık. İyi ki yapmışız diyorum” diye konuştu.