ASO’dan Mükemmellik Yolunda Önemli Bir Adım Daha… “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” ASO’nu - Ankara Sanayi Odası

ASO’dan Mükemmellik Yolunda Önemli Bir Adım Daha… “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” ASO’nu

    23 Kasım 2012

Ankara Sanayi Odası ‘‘EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesine’’ sahip oldu.
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ile Türk Sanayicileri ve işadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen 21. Kalite Kongresi Belge ve Ödül töreninde, Ankara Sanayi Odası  “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” aldı.
 
 
İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, Kalite büyük ödülü yolunda çalışmalarını sürdüren Ankara Sanayi Odası, 2011 yılında  “EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesi”nden sonra Kalder tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 3 yıldızlı “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi”ne   layık görüldü. ASO Başkan Nurettin Özdebir belgeyi,  KALDER  Ankara Şubesi Başkanı Fahir Altan’dan aldı.
 
 
 ASO Başkanı Özdebir ödül törenin ardından yaptığı açıklamada, huzurlu bir ortamda verimli çalışmayı hedeflediklerini belirtti. Özdebir, Ankaralı sanayicilere daha iyi hizmet verebilmek ve hizmet süreçlerini daha iyi hale getirebilmek için çıktıkları yolda   geçen yıl mükemmellikte kararlılık belgesini  , bu yıl ise bir adım daha atarak mükemmellikte yetkinlik belgesini aldıklarını söyledi.
 
Kalite yolunda ölçülebilir kriterlerle KALDER ile birlikte böyle bir yolculuğa çıktıklarını belirten Özdebir,  ‘‘Ankara’lı sanayiciler her zaman birinci olmaya layıktır. Önümüzdeki yıl  nihai hedefimiz olan ulusal kalite ödülüne ulaşmak istiyoruz. Bu belge Ankara Sanayi Odası’nın başarılı bir şekilde yönetilip, mükemmel bir kurum olduğunu gösteriyor’’ dedi.