ASO’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE ‘YÖNETİCİ’ SERTİFİKASI - Ankara Sanayi Odası

ASO’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE ‘YÖNETİCİ’ SERTİFİKASI

    17 Ekim 2012

 
Ankara Sanayi Odası, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programı sertifika töreni ASO’nun ev sahipliğinde yapıldı.
 
15 farklı konuda eğitim gören 92 kadın girişimci, 1,5 aylık eğitimin ardından sertifikalarını aldı.
 
 
Ankara Sanayi Odası’nda düzenlenen törene, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Daştan, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Sosyal Sorumluluk Direktörü Dr. Işıl Keskin, Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.
 

ASO Başkanı Nurettin Özdebir törende yaptığı konuşmada, ataerkil toplumlumda yaşandığı için kadını geri plana atma kültürünün benimsendiğini belirterek, “Kadınlarımıza gerçekten ihtiyacımız var. Kadının elinin değdiği yer değişiyor. Başka bir güzellik başka bir düzen geliyor” dedi.

Türkiye’nin 2023 hedefi ve diğer hedeflerine ulaşabilmesi için iş gücüne katılımın artması gerektiğini söyleyen Özdebir, bunun için de girişimci sayısının artması gerektiğini vurguladı. “Alınan eğitimin ardından bu bilgileri diğer kadınlara da aktarmalısınız” diyen Özdebir, “Aksi takdirde biz bu işi başaramayız” diye konuştu.
Gündelik hayatta erkeklerin kadınlara nezaketli davrandığını fakat iş hayatında aynı şeyin söz konusu olmadığını ifade eden Özdebir, “Kadınlar iş hayatında kararlı olmalı, işe asılmalılar. Hayatın her alanında bizimle olun ki biz de başarılı olabilelim” açıklamasında bulundu.
 
 
Konuşmaların ardından TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Daştan ile ASO Başkanı Nurettin Özdebir, kadın girişimcilere sertifikalarını verdi.