ASO’DA “DEMOKRASİ ŞÖLENİ” SERGİSİ - Ankara Sanayi Odası

ASO’DA “DEMOKRASİ ŞÖLENİ” SERGİSİ

    21 Mayıs 2014

Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen “Demokrasi Şöleni Uluslararası Karma Sergisi” Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezinde açıldı.
 
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in açtığı sergiye, Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Proje Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Levent Mercin, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Proje Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Atan  ve çok sayıda ASO üyesi sanatsever katıldı.
Proje Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Levent Mercin ve Doç. Dr. Uğur Atan  ile  birlikte sergiyi gezen ASO Başkanı Nurettin Özdebir,  Demokrasi Şöleni sergisine  evsahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Özdebir, serginin amacının  demokratik vatandaşlık ve insan hakları açısından farkındalık yaratmak ve eleştirel düşünmeyi geliştirmek olduğunu söyledi.
Özgün ve farklı eserlerin ortaya konulduğu sergide, yurt içinden 23, yurt dışından 7 olmak üzere toplam 30   sanatçı ve tasarımcının eserleri yeraldı.  Türkiye’deki birçok üniversiteden öğretim üyesi ve karikatüristin yanısıra ABD, Polonya, İran, Macaristan ve İsrail’den   çok sayıda sanatçının yağlıboya tablo, karikatür, illüstrasyon, poster gibi   eserleri farklı bir sergi ortaya koydu.
Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde 29 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide 56 eser sergilenecek.