Arnavutluk – Karadağ Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Arnavutluk – Karadağ Ticaret Heyeti

Tarihi     : 17.11.2009
İşareti    : 5/5000 – 3986
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz,  
 
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül’ün beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 10 – 12 Aralık 2009 tarihleri arasında Arnavutluk ve Karadağ yönelik resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmektedir.
Söz konusu ziyaret ile eşzamanlı olarak Devlet Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN’ın katılımlarıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) işbirliğiyle Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği tarafından, Arnavutluk ve Karadağ’a yönelik bir Ticaret Heyeti Programının düzenleneceği ifade edilmektedir.
Söz konusu ticaret heyetine elektrikli makine ve cihazlar, makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, gıda ürünleri, tekstil ve konfeksiyon ürünleri, otomotiv ve yedek parça, ambalaj sanayi, plastik ve kauçuk sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılabileceği bildirilmektedir.
Ticaret heyeti Programı kapsamında, iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla düzenlenecek iş forumlarının yanısıra, Türk Arnavut ve Karadağlı girişimciler arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Arnavutluk – Karadağ Ticaret Heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 1 Aralık 2009, Salı günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.  
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
Bilgi İçin:
 
İlgili Kişiler:
 
E-posta:oaib-pr@dtm.gov.tr
 
Tel: 0312 447 27 40 – (dahili 161) 448 24 35
 
Faks: 0312 447 01 80