Ankara Sanayi Odası Tahkim, Arabuluculuk Ve Uzlaştırıcılık Merkezi(ASOTAUM) Hizmete Açıl - Ankara Sanayi Odası

Ankara Sanayi Odası Tahkim, Arabuluculuk Ve Uzlaştırıcılık Merkezi(ASOTAUM) Hizmete Açıl

    5 Ağustos 2015

Tarihi : 05.08.2015
İşareti : 
4/5000-1787 
İrtibat : ticaret@aso.org.tr 
 
 
Sayın Üyemiz;  
 
 
6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile Türk Hukuk sistemine giren Arabuluculuk; tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı üçüncü bir kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden çözebilecekleri gibi devam eden davalarda tercih edebilecekleri alternatif, dostane bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.                       
Arabuluculuk, mahkemedeki yargılama sürecinden daha kısa sürede ve daha az masrafla ve en önemlisi tarafların arasındaki ilişkinin sağlıkla devamını sağlayarak anlaşmazlıkları çözüme ulaştırır. 
Üyelerimizin iş hayatında yaşadıkları hukuki uyuşmazlıkları mahkemeye taşınmadan, zaman ve itibar kaybına neden olmadan, daha kısa sürede çözülerek ortadan kaldırılabilmesi amacıyla, Odamızda  ASOTAUM (Tahkim, Arabuluculuk ve Uzlaştırıcılık Merkezi) kurulmuştur.
Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Sayın Hakan ÖZTATAR ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nurettin ÖZDEBİR ile birlikte açılışı yapılan merkezimize aşağıdaki numaradan ulaşabilir ve daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Söz konusu hizmetten yararlanabilinmesi için Odamıza yazılı olarak başvuru yapılması gerekmekte olup,  ASOTAUM’un Odamıza,üyelerimize ve camiamıza faydalı olmasını dileriz.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
İlgili Kişi:Betül SEYREK
E-posta:betul.seyrek@aso.org.tr