Ankara Sanayi Odası Koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara İl Kadın Girişim

    15 Nisan 2014

 

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir;
‘‘ Bu yüzyıla  Türkiye’nin ve Türk ekonomisinin yükselişi  damgasını vuracak.’’
 
Ankara Sanayi Odası Koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulunun ‘‘Biz Bize Hep Birlikte temalı genel kurul toplantısı Ankara Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 

 
 
Toplantıya, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birten Gökyay ve   kadın girişimciler kurulu üyeleri katıldı.
 

Toplantıda bir konuşma yapan Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir,
 
 
ekonomiden son derece ümitli olduğunu söyledi. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz olaylardan dolayı dünyayla ilişkimizin koptuğunu belirten Özdebir; ‘‘Ülkemizde yaşanan olaylara benzer olaylar dünyanın birçok yerinde yaşanıyor.  Bunların doğal sonuçları olarak da birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Ancak, ekonomi adına son derece ümitliyim.  Bu yüzyıla  Türkiye’nin ve Türk ekonomisinin yükselişi damgasını vuracak. Bu genel perspektif içerisinde baktığımız zaman da, ülkemizin geleceğini çok parlak görüyorum. Şu anda morallerimiz belki biraz bozuk, ama bu yeni kurulan dünya düzeni içerisinde Türkiye olmazsa olmaz  bir ülke. Onun için çok yakın zamanda denizlerin dalgasının durulacağını ve ekonominin hızlanarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum’’. dedi.

 
Ülkemizin daha çok sanayi  yatırımına ihtiyacı olduğunu belirten Özdebir; ‘‘Üretmeye ihtiyacımız var. Bu üretme işine girince, biz erkekler kadınların eline su dökemeyiz, çünkü yeni nesilleri onlar yetiştirecekler. Bu anlamda kadının rolü toplumda her geçen gün daha belirginleşiyor, daha çok öne çıkıyor. Geleceğin nesillerini kadınlar yetiştireceklerine göre burada da kadınlarımıza yalnız kendi girişimcilikleri yetmiyor. Yeni nesilleri girişimci bir ruhla ve iyi bir akademik donanımla, aynı zamanda da beceri sahibi, hüner sahibi insanlar olarak yetiştirmemiz lazım. Yani elinden iş gelen insanlar, sadece laf üreten değil, aynı zamanda iş üreten insanlar da yetiştirmemiz lazım.” diye konuştu.
 
 
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birten Gökyay ise ‘‘Bu kurullar,    gösterdiğimiz çabalar sayesinde oluştu. Kurulların oluşmasıyla ülkemizde kadın girişimciliğiyle ilgili farkındalık, algı ve bilinç gelişmeye başladı.  Bu nedenle TOBB yönetimine ve bu kurulların verimli çalışabilmesi için gerekli ortamı sağlayan koordinatör odalara ve desteklerini bizden esirgemeyen, her zaman yanımızda olan  Ankara Sanayi Odası’na teşekkür ederiz’’ diye konuştu.