ANKARA SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ İLE ASO 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE KURULAN HACETTEPE ÜNİ - Ankara Sanayi Odası

ANKARA SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ İLE ASO 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE KURULAN HACETTEPE ÜNİ

    13 Kasım 2012

Ankara Sanayi Odası işbirliği ile ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun açılış töreni  13 Kasım 2012 tarihinde yapıldı.
 
 
Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen törene, Ankara Sanayi Odası ve ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nurettin Özdebir, Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcıları, çok sayıda sanayici ve meslek yüksek okulu  öğrencileri  katıldı.
 
 
Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı araştırma görevlileri ve öğrencilerinin müzik dinletisi ile başlayan programda, dinletinin ardından ASO 1. OSB’nin tanıtım filminin sunulduğu sinevizyon gösterisi yapıldı.
 
 
ASO Başkanı Nurettin Özdebir, üniversite sanayi işbirliği ile önemli işler yaptıklarını belirterek, üniversite ile ne kadar iç içe girilebilinirse o kadar başarılı olunacağını söyledi. Diplomayı alan öğrencilerin mezun olduktan sonra gerçek mücadeleye çıktığını ifade eden Özdebir, “Ben de hatırlıyorum. Üniversite diplomamı aldıktan sonra kendimi en yetkin kişi sanıyordum. Fakat hayat öyle değil. Her gün herkesten öğreneceğimiz sonsuz şeyler var” dedi. Ankara’da Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinin olduğunu dile getiren Özdebir, üniversitelerin Ankara’ya küs olduğunu belirterek, “Bütün laboratuarlar burada, sosyal bilimlerden sağlığa, mühendisliklerden muhasebeye kadar her şey bu şehirde var. Diğer okullarımız da Hacettepe Üniversitesi gibi piyasaya çıksalar, hep beraber sorunlara çözüm üretsek ne güzel olur. İşte o zaman ülkemiz fark yaratabilir” diye konuştu.
 
 
Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncer ise,  Organize  Sanayi Bölgesi içerisinde 75 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir yer yapacaklarını söyleyen Prof. Dr. Tuncer, bu alanın masraflarının da Hacettepe Üniversitesi tarafından karşılanacağını belirtti. Binaların öğrenciler olmadan anlam ifade etmeyeceğini kaydeden Tuncer, “Öğrenci arkadaşlarımız yoksa ne YÖK var, ne üniversite var ne de ülke var. Siz varsınız diye biz varız” şeklinde konuştu.
 

Açılış konuşmalarından sonra Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okul Müdürü Filiz Ercan, Özdebir’e plaket verdi.
 
Bölümleri ve bölüm içerikleri ASO ile birlikte oluşturulan Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda Endüstriyel Tasarım, Yenilenebilir Enerji ve Makine-Motor bölümlerinde toplam 180 öğrenci eğitim görecek.