Ankara Sanayi Odası Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi - Ankara Sanayi Odası

Ankara Sanayi Odası Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi

    2 Temmuz 2014

ANKARA SANAYİ ODASI GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
Ankara Sanayi Odası  geleneksel iftar yemeği 02 Temmuz 2014 tarihinde Meyra Palas Otel’de gerçekleştirildi. İftar yemeğine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber ile Teknoloji Komisyon Başkanı İbrahim Halil Mazıcıoğlu, milletvekilleri, bürokratlar, müsteşarlar, belediye başkanları, sivil toplum örgütleri başkanları , ASO meclis ve komite üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
İftar yemeğinde bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ramazanın çok farklı bir ay olduğunu belirterek, bu ayın gelmesiyle insanların hayatının dinginleştiğini söyledi. 
Ramazan ayında herkesin gücü ölçüsünde yoksullara yardım ettiğini anlatan Özdebir, bütün bunların çok güzel olmasına karşın özellikle müslümanların yaşadığı coğrafyada yaşanan olayların kendisini üzdüğünü dile getirdi. 
Irak ve Suriye’de mezhep değil menfaat savaşları yaşandığını belirten Özdebir, başkalarının hazırladığı tuzaklara alet olunmaması gerektiğini söyledi. 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın zorlu olduğunu belirterek, “Bu coğrafyada hayatta kalmanın yegane yolu güçlü olmaktan geçiyor” dedi. Ülkenin 2023 hedefleri bulunduğunu anımsatan Eroğlu, bu doğrultuda Türkiye’nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına sokulmasının amaçlandığını vurguladı.
Ekonomideki 3 büyük prensibin üretim, istihdam ve ihracat olduğunu anlatan Eroğlu, bu anlamda sanayicilerin çabalarını takdir ettiğini bildirdi. 
Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın zorlu olduğunu dile getiren Eroğlu, “Bu coğrafyada hayatta kalmanın yegane yolu güçlü olmaktan geçiyor” ifadesini kullandı.