Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu üyeleri Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a tebrik ziyaretinde bulundu. - Ankara Sanayi Odası

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu üyeleri Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a tebrik ziyaretinde bulundu.

    18 Aralık 2015
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu üyeleri Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci  Volkan Bozkır’a tebrik ziyaretinde bulundu.
 
 
ASO Başkanı Nurettin Özdebir ziyarette, Bakan Bozkır’ı aynı görevde yeniden görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve başarılar diledi. Özdebir ziyarette Ankara Sanayi Odası tarafından hazırlanan; sanayinin sorunları, tespitler ve çözüm önerilerine ilişkin raporu da Bakan Bozkır’a iletti. Özdebir ayrıca AB ile yaşanan pozitif gelişmelerin de zaman içinde iş dünyasına olumlu yansıyacağını düşündüğünü ifade etti. Özdebir, AB ile Türkiye arasında verimlilik farklarına da dikkat çekerek, ürünlerimizin niteliğini artırmamız gerektiğini söyledi. Özdebir özellikle tarımsal verimlilik konusuna dikkat etmemiz gerektiğini vurguladı. Özdebir ayrıca AB projelerinden daha fazla istifade edebilmek için Bakan Bozkır’dan destek istedi. Volkan Bozkır da ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Bozkır, AB ile 150 milyar euroya ulaşan dengeli bir ticaret noktasına geldiğimizi ve bunu AB’ye üye olmadan gerçekleştirdiğimizi belirterek bu işbirliğinin 300 milyar euroya ulaşmasını beklediklerini söyledi. AB müzakerelerinin ilgili her faslında iş dünyasının görüşünü alarak ilerleyeceklerini de belirten Bozkır, “Endişeniz bizim de endişemiz ama korkacak birşey yok” dedi. Bozkır AB fonlarıyla ilgili her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da belirtti ve bununla ilgili en kısa zamanda ASO’yu ziyaret edeceği sözünü verdi.