Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, S&P’nin Türkiye’nin notunu artırmasına ilişk - Ankara Sanayi Odası

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, S&P’nin Türkiye’nin notunu artırmasına ilişk

    29 Mart 2013


Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Genç İş Adamları Derneği’nin düzenlediği “3. Markalar Zirvesi” nin öğleden sonraki bölümünün açılışına Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte  katılarak bir konuşma yaptı.  


Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, S&P’nin Türkiye’nin notunu artırmasına ilişkin, “Daha fazlasını bekliyoruz, çünkü daha fazlasını Türkiye hak ediyor” dedi.   Özdebir, S&P’nin Türkiye’nin kredi notunu artırmasına ilişkin “S&P daha önce haksız yere indirdiği notu artırmış oldu. Daha fazlasını bekliyoruz çünkü daha fazlasını Türkiye hak ediyor. Bizim notumuzu indirdikten birkaç ay sonra Yunanistan’ın notunu 6 puan birden artırmışlardı” dedi.


Büyüme rakamlarına değinen Özdebir, Türkiye’nin frene basmasının büyümeyi olumsuz etkilediğini, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve ihracatçıların gayretiyle büyümenin pozitif yönlü olmasının sağlandığını dile getirdi.

Markanın tüketiciye verdiği güven nedeniyle tercih edildiğine dikkati çeken Özdebir, markanın ürüne ve işletmeye değer kattığını belirtti. Türkiye’nin markalaşma konusunda yapması gereken çok şey olduğunu ifade eden Özdebir, markalaşma yolunda sağlanacak başarıların ihracatı da olumlu yönde etkileyeceğini vurguladı.