Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, son günlerde basında yeralan ve şahsına yöne

    1 Mart 2013

Özdebir’in açıklaması şöyle:
 
” ‘Rifat Bey’in yerinde olsam aday olmam’ sözlerimle başlayan tartışmalardan doğan yanlış algılamaları düzeltmek için yaptığım açıklamalar, görüşlerimde bir değişiklik olduğu izlenimi ile basına yansıtılmaya çalışılmaktadır. Görüşlerimde bir değişiklik olmamıştır. 
 
Ankara Ticaret Borsası tarafından yapılan ve bugünkü bazı gazetelerde de yer alan, ‘Ankaralı oda başkanları Rifat Hisarcıklıoğlu’nun adaylığını destekliyor’  açıklaması  gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır. 
 
Bu açıklamada sözü geçen  ve yeni yapılan Borsa binasını tanıtmak amacıyla düzenlenen toplantıya Ankara Ticaret Borsası Başkanı Sayın Faik Yavuz’un daveti üzerine katıldım.   Bu toplantıda gündeme gelen, henüz adaylığını bile açıklamamış olan Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tekrar aday olması gerektiği konusundaki görüşlere katılmadığımı belirterek,  Başkan’ın yeniden aday olmaması gerektiğine ilişkin görüşlerimi tekrarladım.  Toplantı sonrasında  Ankaralı oda başkanlarıyla birlikte TOBB’a yapılan nezaket ziyaretinde de başkanlığı iki dönemle sınırlayan kanunun kendi çabalarıyla çıkarıldığını Sayın Başkan’a hatırlatarak görüşlerimi tekrarladım.   İlk günkü görüşlerimin arkasındayım.”