Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına - Ankara Sanayi Odası

Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına

    6 Ocak 2015

Ankara Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara İlKadın Girişimciler Kurulu’nda dün yapılan seçimler sonucunda başkanlığa Serpil Polat seçildi.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulunda her oda ve borsa, geçen hafta ayrı ayrı yaptıkları seçimle icra komitesi için kendi üyelerini seçti.  Seçimlere göre İcra Komitesi şu isimlerden oluştu: Serpil Polat, Ayşegül Çakmak Genç, Belma Yılmazyiğit, Emine Merve Olgun, Nazlı Gülder Başar, Halise Sena Moray,  Perihan Meral Çetin,  Aydan Ufuktepe, Emine Dilşen Kara, Gözde Erbaz, Kadriye Esra Aygün, Nilgün Yıldırım, Nuray Başar, Ülkü Ayhan Özek, Ümit Ataseven. Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ilk toplantısını dün Ankara Sanayi Odası’nda yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. Toplantıda, başkanlığa Serpil Polat,  Başkan yardımcılıklarına  ise Perihan Meral Çetin, Ayşegül Çakmak Genç, Belma Yılmazyiğit, Halise Sena Moray, Emine Merve Olgun ve Nazlı Gülder Başar seçildi.
Seçimlerin ardından Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyelerini ziyaret eden Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, İcra Komitesi üyelerinden, kadınların iş hayatında daha aktif rol almalarını sağlamak  için daha çok  çalışmalarını istedi. Erkek egemen bir toplumda yaşadığımızı ve bu yüzden kadını geri plana atma kültürünün benimsendiğini belirten Özdebir;  “Kadınlarımıza gerçekten ihtiyacımız var. Kadının elinin değdiği yer değişiyor. Başka bir güzellik başka bir düzen geliyor.
Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için girişimci kadınların artması ve desteklenmesi lazım.Çünkü kadınlarımız iş konularında daha çok alternatifli düşünebildikleri için iş zekası olarak erkeklerden daha iyi karar verebiliyorlar. Bir araştırmaya göre Amerika’da yönetici seviyesindeki insanların yüzde 65’i  kadınlardan oluşuyor. Bizim de 2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için kadın girişimcilerin desteğine ihtiyacımız var’’ diye konuştu.