Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Heyet Gezisi - Ankara Sanayi Odası

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Heyet Gezisi

    25 Nisan 2014

Tarih: 25.04.2014                                     
İşareti: 05/5000-1349
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınan bir yazıda, Hannover Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile, Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil eşliğinde 04-09 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir, Konya ve İstanbul’a delegasyon gezisinin düzenleneceği bildirilmektedir. Ankara ve İstanbul’da yuvarlak masa  görüşmelerinin oluşturularak dernekler, belediyeler ve sektör firma yetkililerinin biraraya getirilmesinin amaçlandığı dile getirilmektedir.
 
Ayrıca buna paralel olarak Ankara Ticaret Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı-İstanbul Sanayi Odası işbirliği ile Ankara ve İstanbul’da ikili işbirliği görüşmelerinin de düzenleneceği belirtilmektedir. Etkinlik hedefinin, iki ülkenin ilgili firmalarından iş adamları ve şirket temsilcilerinin bir araya getirilmesi, taraflar arasında işbirliği oluşturulması ve Türkiye pazarına giriş sağlanması olarak belirtilmektedir. Heyet gezisinin katılımcıları arasında çok farklı branşlardan gelen ve Türkiye’de büyük bir potansiyel gören firmaların yer almakta olduğu ifade edilmektedir.
 
Katılımın ücretsiz ve tercümanların mevcut bulunduğu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin en geç 30.04.2014 tarihine kadar İçim Aksakal ile (0212 363 05 00, icim.aksakal@dtr-ihk.de) irtibata geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası