AK PARTİ EKONOMİ KURMAYLARI ASO 1. OSB’DE

    13 Eylül 2017

AK Parti Ekonomi İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile eski milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Fatma Salman ve Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl’den oluşan ekonomi kurmayları  ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi´ni ziyaret etti ve bölgede yeralan bazı fabrikalarda incelemelerde bulundu. Farklı alanlarda yurtiçi ve yurtdışı piyasasına yönelik üretim yapan dört fabrikayı ziyaret eden Yılmaz ve beraberindekiler fabrikalarda imal edilen ürünler ile ilgili firma yetkililerinden detaylı bilgiler aldı.

Ziyarette önce, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Durukan’ın ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, ASO ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu üyeleri ile Bölgede yer alan sanayiciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak ASO Başkanı Nurettin Özdebir ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi hakkında Yılmaz’a bilgiler verdi. ASO 1.OSB’nin 2 miyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağladığının altını çizen Özdebir,”Türkiye’nin en iyi organize sanayi bölgelerinden bir tanesi olup, değişik sektörlerde 334 sanayi parselinde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla,40.000 kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan bir sanayi şehri”diye konuştu.

Konuşmasında değişen dünya koşulları ve yoğunlaşan rekabet ortamında üretimin her geçen gün daha değerli hale geldiğini vurgulayan Yılmaz ise, ”Hükumet olarak yüksek katma değer üreten ve yüksek teknolojiyi ön planda tutan sanayicilerimize büyük önem veriyor, ticaretin kolaylaştırılması için çalışmalar yapıyoruz. Millî gelir içindeki sanayi payını artırmamız gerekiyor. Ankara Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden bir tanesi. Bizde bu potansiyeli daha üst seviyede değerlendirmek istiyoruz. 2023’de 500 milyar dolar hedefini rahatlıkla yakalayacağımızı düşünüyorum. Ülkemizin yeni büyüme hikâyesinde Ankara’nın öncü bir olacağına inanıyor burada üretim yapan sanayicilerimize başarılar diliyorum ”diye konuştu.

Toplantının ardından ASO 1. OSB’de bulunan Park Kent Tasarım, Mikropor, Hidromek ve Bozankaya firmalarının üretim alanlarını ziyaret eden Yılmaz, firmaların yetkililerinden bilgiler aldı.

1 2 PLT_6405
PLT_6492