Afrika Kalkınma Bankası Ve Afrika 50 Yatırım Fonu Projeleri Ve İş Fırsatları Semineri - Ankara Sanayi Odası

Afrika Kalkınma Bankası Ve Afrika 50 Yatırım Fonu Projeleri Ve İş Fırsatları Semineri

    12 Ocak 2016

Tarihi 12.01.2016
İşareti : 05/5000-68
İrtibat : dim@aso.org.tr  

 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Hazine Müsteşarlığı koordinasyonunda ve DEİK ve Afrika Kalkınma Bankası (AfKB) işbirliği ile, 28 Ocak 2016 Perşembe günü 09.30-16.00 saatleri arasında, İstanbul River Plaza’da “Afrika Kalkınma Bankası ve Afrika 50 Yatırım Fonu Projeleri ve İş Fırsatları” konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Bahse konu yazıda; Afrika Kalkınma Bankası, Afrika Kalkınma Fonu ve Nijerya Güven Fonu tarafından oluşturulan Afrika Kalkınma Bankası Grubu’nun, 53’ü Afrika’dan ve 25’i kıta dışından olmak üzere toplam 78 üyesinin bulunduğu ve ayrıca üye ülkeler arasında ekonomik ve sosyal gelişmenin sağlanması amacıyla grup tarafından kredi verildiği, kalkınma projeleri ve programlarının hazırlanması ve uygulanması için teknik desteğin sağlandığı ifade edilmektedir. 

2013 yılından beri Afrika Kalkınma Bankası Grubu üyeliği bulunan Türkiye, söz konusu üyelikle birlikte kıta ülkelerinde, kurum tarafından finanse edilen projelerin ihalelerine katılabilecek ve yeni iş imkanları bulabilecektir. Bu kapsamda, ayrıntılı programı ekte yer alan ve uzmanlarla birebir görüşmelerin yapılacağı seminere katılmak isteyen Üyelerimiz tarafından, http://portal.deik.org.tr/Katilim Formu/131/6087 bağlantısındaki formun doldurulması hususunu bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası