Afrika Günü Etkinliği - Ankara Sanayi Odası

Afrika Günü Etkinliği

    27 Mayıs 2016

Tarih: 26.05.2016

İşareti: 05/5000-1197

İletişim: dim@aso.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla TOBB ile Afrika Ticaret, Sanayi, Tarım ve Meslek Odaları Birliği (TJACCIAP) tarafından 20 Ağustos 2008 tarihinde kurulan Türkiye-Afrika Odası’nın faaliyetleri kapsamında; Türk firmalarının Afrika piyasasına girişlerinin ve piyasada daha aktif olmalarının sağlanması amacıyla, Türkiye’deki Afrika Büyükelçilikleri ile bir program başlatıldığı bildirilmiştir. Programın lansman toplantısının 4 Aralık 2015 tarihinde TOBB’da gerçekleştirilmiş olduğu ve bu kapsamda çeşitli çalışmaların devam ettiği belirtilmiştir.

Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla TOBB ile Afrika ülkelerinin Ankara Büyükelçilikleri arasında yapılan bu çalışmalardan bir yenisinin de 3 Haziran 2016 günü, Ankara’da TOBB Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan Afrika Günü Etkinliği olacağı bildirilmiştir.

“Afrika Turizmi: Kültür ve Miras” temalı söz konusu toplantı ile Afrika ile Türkiye’nin turizm sektörlerindeki gelişmelerin ve işbirliği fırsatlarının değerlendirileceği ve etkinlik kapsamında Türkiye’de Büyükelçilikleri bulunan Afrika ülkelerinin tanıtım stantlarının yer alacağı bildirilmiştir. Katılımcılar bu stantlarda büyükelçilik yetkilileri ve Afrikalı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirme fırsatı elde edeceklerdir.

Bu çerçevede, programı ekte bulunan ve 3 Haziran 2016 günü, 11:00 – 16:00 saatleri arasında TOBB Merkezinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini TOBB’a ( Banu Yılmaz; E-posta: banu.yilmaz@tobb.org.tr; Tel: 0321 218 2392) bildirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası

Ekli dosya için tıklayınız