Afganistan Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Afganistan Ticaret Heyeti

    13 Mayıs 2016

Tarih: 13.05.2016

İşareti: 05/5000-1106

İletişim: dim@aso.org.tr

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda,  Türkiye – Afganistan İş Konseyi organizasyonunda,  31 Mayıs – 2 Haziran 2016 tarihlerinde Kabil’e özel sektör heyet ziyaretinin düzenleneceği bildirilmektedir.

Ziyaret programı çerçevesinde, Afganistan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Danışmanlığı, Kentsel Kalkınma Bakanlığı, Su ve Enerji Bakanlığı, Afganistan Yatırım Ajansı, Afganistan Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirileceği belirtilmiştir.  

Tarıma elverişli geniş topraklara sahip olan ve ekonomik kalkınmanın hızlandırılması için uluslararası kuruluşların çeşitli projelere önemli miktarlarda fon ayırdığı Afganistan’da, kamu-özel sektör ortaklığı modelinin yaygınlaşmaya başlaması yatırımcılarımız için büyük fırsatlar sunmaktadır. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde başlıca sektörler inşaat, inşaat malzemeleri, mermercilik, tekstil, enerji ve gıda sektörleri olarak öne çkmıştır. 
   
Vize başvurularının münferit yapılacağı mezkur ziyarete katılımı arzu eden üyelerimizin, 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/207/6840 bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları, ayrıca İstanbul-Kabil-İstanbul uçak biletleri, Kabil’de 2 gece konaklama, 2 gün boyunca öğle ve akşam yemekleri, şehiriçi transferler, tercüme, rehber hizmetleri vb. organizasyonel masraflar dahil olmak üzere 800 USD tutarındaki ücretinin ödendiğine dair banka dekontunu DEİK’e (H. Çağla Mazlum; Tel. 0212.3395010; e-posta: cmazlum@deik.org.tr) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.  

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası