AFGANİSTAN HAKKINDA BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ KONFERANSLARI (RECCA) İŞ FORUMU – 05/5000-325 - Ankara Sanayi Odası

AFGANİSTAN HAKKINDA BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ KONFERANSLARI (RECCA) İŞ FORUMU – 05/5000-325

İşareti : 05/5000-325
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Orta, Güney ve Güneydoğu Asya’da sınırlar ötesi ekonomik diyalog ile güven inşası sağlamak ve eyleme geçmek için 2005 yılından itibaren Kabil, Yeni Delhi, İslamabad ve Duşanbe’de Bakan seviyesinde toplantılar düzenleyen lider bir platform olarak öne çıkan Afganistan Hakkında Bölgesel İşbirliği Konferansları’nın (RECCA), Afganistan ile komşuları arasında ticaret, yatırım, eğitim ve iş ilişkilerinin geliştirilmesini hedeflediği belirtilmektedir.

Yazıda ayrıca, RECCA çerçevesinde özel sektör için bir işbirliği platformu oluşturmak ve bölgede iş dünyasının önde gelenlerini bir araya getirmek üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Afganistan Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ile DEİK organizasyonunda I. RECCA İş Forumu’nun 1–2 Mart 2017 tarihlerinde InterContinental İstanbul Otel’inde gerçekleştirileceğinin ve söz konusu İş Forumuna T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Afganistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Humayoon Rasaw, bölge ülkelerden ve kurumlardan üst düzey bürokratlar, iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve iş adamlarının katılacağının bilgisi verilmektedir.

RECCA’ya konu ülkelerde pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkanlarının oluşturulması fırsatlarını sunacak İş Forumu kapsamında katılımcı ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bahsi geçen etkinliğe katılım için, en geç 22 Şubat 2017 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/337/8141 bağlantısından online kayıt yapılması gerekmektedir.

Taslak programı ekte sunulan bahse konu etkinliğe konuk ülkelerden gelecek heyet listeleri ile programa ilişkin güncellemelerin katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletileceğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek:Program