ABD’nin Ankara Büyükelçisi James JEFFREYN ASO 1.OSB’yi Ziyaret Etti - Ankara Sanayi Odası

ABD’nin Ankara Büyükelçisi James JEFFREYN ASO 1.OSB’yi Ziyaret Etti

    5 Mayıs 2010

ABD BÜYÜKELÇİSİ ANKARA ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ
 
ABD’nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in konuğu olarak Ankara 1. Organize Sanayi bölgesini ziyaret etti.
 
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ABD ile Türkiye arasındaki ticaretin, iki ülke arasında dostluk boyutunda gelişmesini istediklerini söyledi.
 
Özdebir, Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden ABD’nin Türkiye Büyükelçisi James Jeffrey’i, OSB idari binasında karşılayarak, Ankara’nın sanayi potansiyeli konusunda brifing verdi.
 
ASO Başkanı, ABD ile ticaretin artırılarak, Türkiye’nin ABD’nin dış ticaretinde daha çok pay alması gerektiğini kaydetti.
 
ABD Büyükelçisi James Jeffry de, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da büyütülmesi gerektiğini belirterek, ticaret imkanlarını artırmayı amaçladıklarını ifade etti.
 
Ankara’nın idari bir merkez olduğunu belirten Jeffrey, üretim odaklı bir merkez de olması gerektiğini kaydetti. 
 
Özdebir de, OSB’de, yıllık 5 milyar dolarlık bir üretimin gerçekleştirildiğini anlattı.
 
BÜYÜKELÇİ, İNGİLİZCE SUNUMU TÜRKÇE İSTEDİ
Büyükelçi Jeffrey, daha sonra, ASO tarafından İngilizce olarak hazırlanan, Ankara’nın ticaret ve yatırım imkanlarına ilişkin sunumun, Türkçe yapılmasını istedi.
Sunumun ardından, Özdebir, Büyükelçi Jeffrey’e, Türk Lokumu ile birlikte kahve ve fincan seti hediye etti. 
 
ABD Büyükelçisi daha sonra ASO  Başkanı Nurettin Özdebir ile  1. Organize Sanayi Bölgesindeki Arçelik, Mikropor ve Aydın Yazılım’ı  ziyaret etti.