ABD’li Fon Seaf’ın Türkiye’ye Giriş - Ankara Sanayi Odası

ABD’li Fon Seaf’ın Türkiye’ye Giriş

    13 Aralık 2012

Tarihi  : 13.12.2012         
İşareti : 05/5000-3781
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) tarafından Small Enterprise Assistance Fund (SEAF) Kurucu Ortağı ve İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı Bert van der Vaart’ın katılımlarıyla 18 Aralık 2012 tarihinde saat 15.30’da TOBB Plaza, İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 1989 yılında kurulan SEAF, bugün yükselen pazarlarda 28 ülkede 740 milyon ABD doları büyüklüğünde fonu yöneten ABD’nin KOBİ odaklı en büyük yükselen pazarlara erken aşama girişim sermayesi fonu ve  Latin Amerika, Orta ve Doğu Avrupa ve Asya’da ofisleri bulunana SEAF fonlarından başlıcaları Sichuan-Çin, Hindistan, Orta Asya ve Kafkaslar, Orta ve Doğu Avrupa ve Güney Amerika olduğu ifade edilmektedir.
 
SEAF, girişim partneri Globalturk Capital kanalıyla, 2013’ten başlamak üzere aktif olarak Türkiye’nin %70’ini oluşturan KOBİ’lere yatırım fırsatlarını takip etmeyi planlandığı belirtilmektedir. KOBİ’lere fon sağlama ve kurumsallaşmalarına yardımcı olmanın yanısıra Globalturk Capital ve SEAF, Türk KOBİ’lerinin Amerika kıtasından Asya’ya kadar olan çok sayıdaki ülkede iş geliştirebilmeleri için küresel bir kanal görevi görmeleri hedeflendiği ifade edilmektedir.
 
SEAF Kurucu Ortağı’nın fon arayışındaki KOBİ’lerle tanışabilmesini teminen yer alacak toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, katılımları hususunda en geç 17 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekli formu doldurarak DEİK’e (E-mail: amerikastaj@deik.org.tr veya Faks: 0212 339 50 65) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası