8. TÜRKİYE-TAYVAN İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI - Ankara Sanayi Odası

8. TÜRKİYE-TAYVAN İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

    28 Eylül 2018

İşareti : 05/5000-2371
İrtibat : dim@aso.org.tr


Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-Tayvan İş Konseyi, ve Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) işbirliğinde 4 Ekim 2018, Perşembe günü 10:30-14:30 saatleri arasında TÜYAP Palas Hotel’de 8. Türkiye-Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenleneceği belirtilmektedir.

2017 yılı itibariyle yaklaşık 259 milyar Amerikan Dolarlık ithalat potansiyeline sahip olan ve yüksek kişi başına düşen milli geliri ile Tayvan’ın 2,1 milyar ABD Doları olarak gerçekleşen Türkiye ile olan ticaret hacminde, Türkiye’nin ihracatında hammaddelerin öne çıktığı, buna karşın Tayvan’dan ithal edilen ürünler içerisinde elektrikli ve elektronik cihazların öne çıktığı görülmektedir.

Tayvan’ın başta makine sanayi olmak üzere, bilgi teknolojileri, gıda, demir- çelik, yapı malzemeleri, otomotiv parçaları ve yazılım endüstrisinden gelecek firmaların katılım sağlayacağı söz konusu toplantıda iki ülke arasındaki işbirliği ve yatırım fırsatları değerlendirilerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bahse konu toplantıya başta makine sanayi başta olmak üzere Tayvan ile iş yapan ve yapmak isteyen firmaların katılımlarında büyük fayda görülmektedir.

Bu çerçevede anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin en geç 3 Ekim Salı günü 12:00‘ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/733/11261 adresinde yer alan katılım formunu doldurmaları ve detaylı bilgi için DEİK (Asya Pasifik Bölgesi Direktörlüğü, asyapasifik@deik.org.tr, 0212 339 50 35) ile iletişime geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası