7. Yöresel Ürünler Fuarı - Ankara Sanayi Odası

7. Yöresel Ürünler Fuarı

    16 Mayıs 2016

Tarih: 16.05.2016

İşareti: 05/5000-1115

İletişim: dim@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

Antalya Ticaret Borsası’ndan alınan bir yazıda, yöresel ürünlerin ekonomik değerlerini ön plana çıkarmak ve yerel kalkınmaya katkı sağlamak adına kurumsal ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de desteğiyle Yöresel Ürünler Fuarı’nın (YÖREX) gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

YÖREX, yöresel ürünlerimizin varlığını koruyup geliştirmeyi, yöresel ürün üreticilerinin ekonomik gelişmelerine yardımcı olmayı, yöresel ürünleri koruma altına alan coğrafi işaret tescili ile hukuki düzenlemelerin yaygınlaşmasını, yerel kalkınmayı, kadın istihdamını, kırdan kente göçü engellemeyi, genç nüfusun yerel ve yöresel ürünlerini unutmamasını hedeflemektedir. YÖREX ile tarım ve gıda ürünlerinin yanı sıra, el sanatları, doğal ürünler, maden ürünleri ve mevzuatta belirtilen şartları taşıyan sanayi ürünleri hem tanıtılmakta hem de büyük firmalar ile iş bağlantıları sağlanmaktadır.

Bu çerçevede, bu yıl yedincisi düzenlenen YÖREX fuarının 19-23 Ekim 2016 tarihinde Antalya Expo Center’da gerçekleştirileceğini belirterek, Fuar ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantı adresinden ulaşılabileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

 

 

Form: http://yorexfuar.com/