7. Uluslararası Enerji, Elektrik Endüstrisi Sergisi - Ankara Sanayi Odası

7. Uluslararası Enerji, Elektrik Endüstrisi Sergisi

Tarih: 12.08.2014  
İşareti: 05/5000-2564
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıya atfen; Türkmenistan Enerji Bakanlığı ile Türkmenistan Sanayi ve Ticaret Odası tarafından, 11-13 Eylül 2014 tarihlerinde, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta, 7. Uluslararası Enerji, Elektrik Endüstrisi Sergisi düzenleneceği bildirilmektedir.
Zengin petrol ve doğalgaz rezervleri ile yüksek üretim ve ihraç olanaklarına sahip olan Türkmenistan son dönemde elektrik eneıjisi alanındaki yatırımlarıyla dikkat çekmektedir. Türk şirketleri tarafından inşa edilen doğalgaz çevrimli elektrik santrallann sayısı giderek artarken, Türkmenistan yüksek voltajlı elektrik hatları, dağıtım şebekesi gibi alanlarda da iş yapacak Türk şirketler için önemli potansiyele sahiptir. Türkmenistan devleti tarafından gelecek dönemde belirtilen alanlarda 5 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanmaktadır.
Söz konusu etkinliğe katılmak isteyenlerin en geç 22 Ağustos 2014 tarihine kadar Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası ve Net Fuar Kurulum Hizmetleri Organizasyon Şirketi’ne (e-posta: exhibition@cci.gov.tm; ozgur@netorganizasvon.net Tel: 0212 2726120 /121) başvurmaları gerekmektedir.
 
 Bilgilerinize sunarız.
 
 
       
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası