7. Astana Ekonomi Forumu - Ankara Sanayi Odası

7. Astana Ekonomi Forumu

Tarih: 28.03.2014                                     
İşareti: 05/5000-1068
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’ndan alınan bir yazıya atfen;  7. Astana Ekonomi Forumu’nun, 21-23 Mayıs 2014 tarihlerinde, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, söz konusu Forum’a her yıl hükümet ve devlet başkanları, siyasetçiler, uluslararası kuruluşların liderleri, önemli düşünürler ve Nobel Ödülü sahiplerinden oluşan, 130 ülkeden 10.000’nin üzerinde katılım sağlandığı bildirilmektedir.
 
Söz konusu Forum’un temel amacının Kazakistan’ın ulusal yenilik ve yatırım projelerinin uluslararası tanıtımım yapmak, ikinci 5 yıllık Kazakistan SPFIID (Zorunlu Endüstriyel ve Yenilikçi Kalkınma Programı)’in projelerini tanıtmak, yatırım ortamının iyileştirilmesini sağlamak ve teknoloji, yenilik ve doğrudan yabancı yatırımların ülkeye kazandırılması olduğu ifade edilmektedir.
 
Anılan Forum’un kavram kağıdına TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki “Uluslararası İş İmkanları / Yurt Dışı Etkinlikler” başlığı altından ulaşılabilmektedir. Fuar ile ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgileri aşağıda verilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası
 
İrtibat:
Mr. Sulanbekova
Tel: +7 7172-579845