6.Karaçi Expo 2011 Fuarı Hk. - Ankara Sanayi Odası

6.Karaçi Expo 2011 Fuarı Hk.

Tarihi     : 12.10.2011
İşareti    : 05/5000-3109
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
  
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, 20 – 23 Ekim 2011 tarihlerinde Pakistan’ın Karaçi şehrinde “6.Karaçi Expo 2011 Fuarı”nın gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 2005 yılında ilk kez düzenlenen söz konusu fuara ülkemizden birçok firmanın katılım gösterdiği ve 2010 yılında 80 milyon dolarlık alım gerçekleştirildiği ifade edilmektedir. Bu yıl ki fuar kapsamında yapılacak Türkiye – Pakistan İş Konseyi Ortak Toplantısının 20 Ekim 2011 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirilmesi öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan, Pakistan’da pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni yatırım ve ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek olan söz konusu toplantıya, enerji, tekstil, hazır giyim, pamuk, deri ithalatı, gıda işleme, süt ve süt ürünleri ve paketleme makineleri, inşaat malzemeleri, hastane malzemeleri, sağlık ekipmanları ve ilaç sanayi, otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları (et işleme), hediyelik eşya, temizlik ve kozmetik maddeleri, kağıt ürünleri, mobilya, gıda ürünleri, tarım aletleri sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların katılımının önemli olduğu belirtilmektedir.
 
İş Konseyi Ortak Toplantısının yanı sıra, iki ülke girişimcileri arasında iş görüşmeleri gerçekleştirileceği ifade edilmekte olup; bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli bir fırsat oluşturduğu ifade edilmektedir.
 
Söz konusu organizasyonun katılım bedeli, gidiş-dönüş ekonomi sınıfı THY (İstanbul-Karaçi) uçak biletleri, 5 yıldızlı otelde konaklama (single standart oda), fuara ve ikili iş görüşmelerine katılım, Karaçi şehir turu, ziyaret süresince yapılacak transferler ve tercüme (Türkçe-Urdu dili) hizmetleri dahil olmak üzere kişi başı 1700 USD olup, katılmayı düşünen üyelerimizin katılım ücretlerini DEİK İş Bankası dolar hesabına yatırarak ilgili dekontu ve katılım formunu en geç 14 Ekim 2011, günü mesai bitimine kadar DEİK’e (İlgili Kişi: Adem Kula Tel: 212 339 50 83. Faks: 212 270 37 84. E-Posta: akula@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası