5. Küçükbaş Hayvancılık Üzerine Uluslararası Bilimsel Konferansı - Ankara Sanayi Odası

5. Küçükbaş Hayvancılık Üzerine Uluslararası Bilimsel Konferansı

    8 Ekim 2014

Tarih: 08.10.2014  

İşareti: 05/5000-3003

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’ndan alınan bir yazıya atfen; Mısırlı Koyun ve Keçi Derneği tarafından, ülkedeki koyun ve keçi sektörünü geliştirmek amacıyla, 10-15 Mart 2015 tarihleri arasında, Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde “5. Küçükbaş Hayvancılık Üzerine Bilimsel Konferansı”nın gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Söz konusu konferansın, Mısır Tarım ve Toprak Islahı Bakanı Prof. Dr. Adel El-Beltagy’nin himayelerinde, “Mısır’da Gelişmiş Koyun Endüstrisine Doğru” teması altında 10 Mart 2015’te Kahire’de başlayacağı ve 11-15 Mart 2015 tarihlerinde Şarm El-Şeyh kentinde devam edeceği belirtilmektedir.

Etkinliğin Mısır’daki koyun ve keçi üretimine odaklı olduğu, katılımcıların ülkedeki küçükbaş hayvan endüstrisinin nasıl geliştirilebileceği ve küçükbaş hayvan üretiminde karşılaşılabilecek fırsat ve engelleri istişare etmek için fırsat bulacakları ifade edilmektedir.

Söz konusu etkinlik hakkında detaylı bilgi ve katılım formu TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” başlığı altında yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası