3. Türk – İngiliz İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

3. Türk – İngiliz İş Forumu

    28 Eylül 2012

Tarihi  : 28.09.2012
İşareti : 05/5000-3035
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/ Türk-İngiliz İş Konseyi’nin katkılarıyla Türk-İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası (TBCCI) tarafından 12 Ekim 2012 tarihinde SwissOtel Istanbul’da “3. Türk-İngiliz İş Forumu” düzenleneceği ifade edilmektedir.
 
İki ülke arasındaki ticaret ve yatırım imkanlarının ele alınacağı toplantıya T.C. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, T.C. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green’in de katılarak iş dünyası temsilcilerine hitab etmeleri öngörüldüğü belirtilmektedir. Toplantı kapsamında gerçekleştirilecek enerji, İstanbul Finans Merkezi Projesi ve Altyapı panellerinde iki ülke için işbirliği fırsatları ele alınacağı bildirilmektedir. Toplantıya TBCCI başkanlığında İngiltere’den geniş bir iş dünyası heyeti katılımı beklenmekte olup, halihazırda İngiltere tarafında kayıt işlemlerini tamamlamış firmaların listesi ekte yer almaktadır.
 
İngiltere ile ikili ilişkilerimizin önemli ivme kazandığı bu dönemde gerçekleşecek toplantının taslak programı ekte yer almakta olup, katılmak isteyen üyelerimizin katılım işlemlerini http://www.forums.tbcci.org/index.php/registration internet linki üzerinden gerçekleştirmeleri hususu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası