3. Saraybosna Uluslararası Yatırım Konferansı Ve İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

3. Saraybosna Uluslararası Yatırım Konferansı Ve İş Forumu

    26 Nisan 2012

Tarihi  : 26.04.2012
İşareti : 05/5000-1464
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Bosnia Bank International (BBI) ve İslam Kalkınma Bankası organizasyonuyla, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde, 16-18 Mayıs 2012 tarihlerinde, Saraybosna’da, III. Saraybosna Uluslararası Yatırım ve İş Forumu Konferansı gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Güneydoğu Avrupa ülkeleri arasında ekonomik ilişkileri geliştirmek, yatırım ve ticari ilişkileri artırmak amacıyla düzenlenen Konferans’ın geçmiş yıllardaki katılımcıları arasında, Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sn. Ivo Josipovic, Sırbistan Başbakanı Sn.Mirko Cvetkovic, Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Sn.Ahmet Davutoğlu,eski ABD Başkanı Sn.Bill Clinton, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Şeyh Salih Kamil’in bildirilmektedir.
 
Başta altyapı, enerji (hidro enerji santralleri), ahşap sanayi, tarım, turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli yatırım projelerinin ele alınacağı ve iş adamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği Konferans’a, Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Karadağ ve Makedonya’dan üst düzey hükümet temsilcilerinin yanı sıra bölgenin önde gelen işadamlarının katılımının beklendiği ifade edilmektedir.
 
Sözkonusu konferans hakkında detaylı bilgiye ve otel bilgisine http://www.sarajevobusinessforum.com/ adresinden ulaşılabilmekte olup, TOBB-DEİK organizasyonunda düzenlenen Türk işadamları heyetinde yer aldığı takdirde konferans katılım ücretinden muaf olacağı ifade edilmektedir. Kayıt yaptıran ve heyete dahil olmak isteyenlerin kayıt referans numaralarını DEİK’e iletmeleri gerektiği ifade edilmektedir. Heyet ziyareti kapsamında konaklama, uçak bileti, ulaşım ve yemek ücretlerinin katılımcılar tarafından karşılandığı belirtilmektedir.
 
Bu bilgiler ışığında Saraybosna yatırım konferansına katılmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak 10 Mayıs 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar DEİK’e (geren@deik.org.tr, Faks: 0212 339 50 65) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası