3. İslam İşbirliği Teşkilatı Orta Doğu Helal Kongresi - Ankara Sanayi Odası

3. İslam İşbirliği Teşkilatı Orta Doğu Helal Kongresi

    25 Haziran 2014

Tarih: 25.06.2014  
İşareti: 05/5000-2098
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Şarjah Emiri ve Yüksek Konsey Üyesi Dr. Sheikh Sultan Bin Mohammed Al Qasimi’nin himayelerinde, Helal Geliştirme Konseyi (HDC) ve Şarjah Expo Merkezi işbirliğinde, 8-10 Aralık 2014 tarihlerinde, 3. İslam İşbirliği Teşkilatı Orta Doğu Helal Kongresi’nin, Şarjah, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenleneceği bildirilmektedir. Söz Konusu Kongre’nin bölgedeki en büyük ticaret sergisi olan Orta Doğu Helal Expo’su ile eş zamanlı olarak düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir.
 
Bahse konu Kongre’nin Helal Gıda, içecek, katkı maddeleri, kozmetik, ilaç, finans ve turizm sektörlerini kapsayacak şekilde dengeli bir program oluşturmayı hedeflediği, “Helal Markalama-Trilyon Dolarlık Pazara Giriş Kapısı” teması altında düzenleneceği ifade edilmektedir.
 
Bahse konu etkinliğin katılım formuna http://www.halalmiddleeast.com/asppdf/HalalRegistration.aspx ve broşürüne http://www.halalfoodme.com/HalalMEBrochure.pdf adreslerinden ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası