ASO 1.OSB’DEN HALEP’E İNSANİ YARDIM
İki yardım tırını Ankara Valisi ve ASO Başkanı birlikte uğurladı

    29 Aralık 2016

Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi,   “Halep’te insanlık ölmesin’ kampanyasına destek oldu. ASO 1. OSB’de yeralan sanayicilerin desteğiyle temin edilen gıda ve insani yardım malzemeleriyle yüklü iki tır Ankara Valisi Ercan Topaca ve ASO Başkanı Nurettin Özdebir tarafından uğurlandı. 

Suriye’de yaşanan insanlık dramını yakından takip ettiklerini ve Halep halkının yanında olduklarını belirten ASO ve ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir,”Türkiye olarak bu coğrafyada “kimsesizlerin kimsesi” olma bilincini misyon haline getirdiklerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Ne yazık ki  yanı başımızda kan ve gözyaşının hakim olduğu bir insanlık dramı yaşanıyor. Terör örgütlerinin gözünü diktiği bu coğrafyada topraklar kan ve gözyaşıyla sulanıyor. Dünya tarihinin en büyük dramlarından birine sahne olan Halep şehrindeki sivil insanlara yardım için ASO 1.OSB bünyesindeki yardımsever sanayici dostlarımıza çağrıda bulunarak bu kanayan yaraya bir nebze olsun merhem olmak istedik. Tüm sanayicilerimiz sağ olsunlar duyarlılık göstererek kampanyaya katılım gösterdi. Bu zor kış günlerinde Halepli sivillerin kursağından geçecek sıcak bir lokmada emeği olan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Ankara Valisi Ercan Topaca’da ASO 1. OSB’de yeralan sanayicilere Halep konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Ankara Valisi Ercan Topaca tırların uğurlanmasının ardından Bölge Müdürlüğünde ASO 1. OSB ile ilgili  Nurettin Özdebir’den bilgi aldı. ASO 1. OSB ile ilgili detaylı bilgi veren Özdebir, Ankara’nın Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri haline geldiğini söyledi.

Vali Topaca ve ASO Başkanı Özdebir daha sonra  bölgede yer alan Bozankaya Otomotiv, Hidromek ve Küçükpazarlı Havacılık firmalarını  ziyaret etti. Vali Topaca, fabrikalarda yaptığı incelemeler sırasında firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Bölgede yer alan ASO Teknik Koleji’nin sınıf, laboratuvar ve atölyelerini de gezen Topaca  teknik eğitime daha fazla önem verilmesi gerektiğini belirterek, mesleki eğitime yaptığı katkılar için ASO’ya teşekkür etti.

img_1862-largeimg_1891-largeimg_1908-large
img_1911-largeimg_1960-largeimg_2009-large
img_2102-largeimg_2191-largeimg_2200-large