26.CACCI Konferansı - Ankara Sanayi Odası

26.CACCI Konferansı

    7 Eylül 2012

Tarihi   : 06.09.2012                                                                              
İşareti: 05/5000-2792
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, 1966 yılında kurulmuş ve işadamlarının bölgedeki rolünü ve bölgesel ticareti arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeyi geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren Asya – Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI), 27 ülkeyi kapsayan, Asya’da 3 milyondan fazla özel teşebbüsü temsil eden, ulusal ticaret ve sanayi odalan ile ticaret derneklerinden oluşan bölgesel bir organizasyon olduğu bildirilmektedir.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 2009 yılından beri CACCI üyesi olup, 6-8 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul’da, 25. CACCI Konferansı’na evsahipliği yaptığı  belirtilmektedir. CACCI’nın 26. Dönem Konferansı bu yıl “Ortak Bölgesel Refah” teması adı altında, Nepal Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu evsahipliğinde, 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde Nepal, Katmandu’da gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Konferans’m broşürüne ve katılımcı formuna TOBB web adresinde (www.tobb.org.tr) Dış Ekonomik İlişkiler bölümü altında, “Yurtdışı Etkinlikler” linkinden ulaşılabilmektedir. Söz konusu Konferans’a, özellikle Asya Pasifik Bölgesi’nde yatırım ve işbirliği amacını taşıyan firmalarımızın katılmasının yararlı olacağı düşünüldüğü bildirilmektedir.
 
Konferansa katılmak isteyen üyelerimiz web adresimizde yer alan başvuru formunu eksiksiz
doldurarak, en geç 4 Eylül 2012 Salı günü mesai bitimine kadar Dış Ekonomik İlişkiler  Kurulu’na (DEİK) (İlgili Kişi: Dilek Morgttl; Tel:0212 339 50 18; Faks: 0212 270 37 84; e-posta: dmorgul@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir. Başvurular DEİK tarafından toplu olarak yapılacak olup, katılımcıların uçak rezervasyonlarını programda belirtilen tarih ve saatlerdeki uçuşları dikkate alarak yapmaları önem arz etmektedir. (Söz konusu tarihlerde uçaklarda kontenjan çok sınırlıdır.)
 
Nepal, ülkemiz vatandaşlarına vize uygulamaktadır.Nepal vizesi için www.nepalkonsolosluk.com adresindeki vize başvuru formunun doldurularak, iki adet vesikalık fotoğraf ve vize ücreti olan 35 ABD Doları ile birlikte Nepal Büyükelçiliğine başvurulması gerekmektedir. (Vize başvurulan için önceden telefonla randevu alınması zorunludur.)
 
Bilgilerinize sunarız
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası