26. Asya Pasifik Ticaret Ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Konferansı - Ankara Sanayi Odası

26. Asya Pasifik Ticaret Ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Konferansı

    15 Ağustos 2012

Tarihi : 15.08.2012
İşareti : 05/5000-2638
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Asya-Pasifik Bölgesiyle siyasi ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek, Türkiye’nin son yıllardaki stratejik hedefleri arasında olduğu ifade edilmektedir. Türk özel sektörünün dış ilişkilerini yürüten DEİK, bu anlayışla 1998 yılında “Asya Pasifik Ülkeleri ile Ticari ve Ekonomik İlişkileri Geliştirme Stratejisi”ni Hükümetimiz ile işbirliği içinde uygulamaya koymuş olduğu ve bölge ülkeleri ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine ve yeni açılımlar sağlanmasına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirtilmektedir.
 
İş dünyasının bölgedeki rolünü artırmayı hedefleyen, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 27 ülkeden 3 milyondan fazla işletmeyi temsil eden Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) her yıl üye bir ülkede düzenlediği konferanslarda, hem bölgesel hem küresel ekonomik konular uluslararası kuruluşların temsilcileri ve iş dünyası liderlerlerinin katılımı ile tartışılmakta, temsilcilere ikili iş görüşmeleri ve sektörel yuvarlak masa toplantılarına katılım imkanı sağladığı belirtilmektedir. CACCI’nın 26. Dönem Konferansı bu yıl “Ortak Bölgesel Refah” teması altında 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde Nepal’in başkenti Katmandu’da, Hyatt Regency Otel’de gereçekleşeceği bildirilmektedir.
 
Söz konusu ziyarete, özellikle Asya Pasifik Bölgesi’nde yatırım ve işbirliği amacını taşıyan üyelerimizin katılması öngörülmektedir. Konferansa katılmak isteyen üyelerimizin ekli başvuru formunu eksiksiz doldurarak en geç 24 Ağustos 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (İlgili Kişi: Dilek Morgül; Tel:0212 339 50 18; Faks: 0212 270 37 84; e-posta: dmorgul@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Başurular DEİK tarafından toplu olarak yapılacak olup, katılımcıların uçak rezervasyonlarını bireysel olarak programda belirtilen tarih ve saatlerdeki uçuşlar için yapılması önem arz etmektedir. (Söz konusu tarihlerde uçaklarda kontejan çok sınırlıdır.) Nepal, T.C. vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Nepal vizesi için www.nepalkonsolosluk.com adresinden vize başvuru formunu doldurarak, iki adet vesikalık fotoğraf ve vize ücreti olan 35 ABD doları ile birlikte Nepal Fahri Başkonsolosluğu’na başvurmaları gerekmektedir. (Vize başvuruları için önceden telefonla randevu alınması gerekmektedir.)
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla