TÜRKİYE – MOLDOVA İŞ FORUMU, 16 ARALIK 2016, İSTANBUL - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – MOLDOVA İŞ FORUMU, 16 ARALIK 2016, İSTANBUL

İşareti : 05/5000-2482

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Moldova Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sayın Octavian CALMIC’in katılımlarıyla 16 Aralık 2016 tarihinde The Ritz-Carlton İstanbul Otel’de (Adres: Süzer Plaza, Askerocağı Cad. No:6, Elmadağı) “Türkiye – Moldova İş Forumu”nun gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Moldova’dan resmi yetkili ve özel sektör temsilcilerinin katılacakları toplantıda, Moldova ekonomisindeki son gelişmeleri, ülkenin yatırım mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvikleri konu alan sunumların yapılacağı, iki ülke arasında 1 Kasım 2016 tarihinde yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması hakkında detaylı bilgi verileceği ve özel sektör temsilcileri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Program ve heyet listesi ekte paylaşılan toplantıya katılım için, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/306/7795 internet bağlantısında yer alan formun eksiksiz doldurulması gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

Ek: Moldova Özel Sektör Heyet Listesi

       Taslak Program