T.C. BAŞBAKANI SN. BİNALİ YILDIRIM’IN KATILIMIYLA TÜRKİYE – İRAN İŞ FORUMU - Ankara Sanayi Odası

T.C. BAŞBAKANI SN. BİNALİ YILDIRIM’IN KATILIMIYLA TÜRKİYE – İRAN İŞ FORUMU

İşareti : 05/5000-2492

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, DEİK / Türkiye – İran İş Konseyi tarafından, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Sayın İshak CİHANGİRİ’nin ülkemize yapacakları resmi ziyaret vesilesiyle ve T.C. Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla, 20 Aralık 2016 Salı günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Ceylan Intercontinental Otel – Taksim, İstanbul’da “Türkiye – İran İş Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, P5+1 ülkeleri ile İran arasında yapılan görüşmeler ve İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması ile birlikte İran’da bir çok sektörde doğan yeni işbirliği fırsatları ve bu bağlamda, Sayın CİHANGİRİ’nin heyeti ile İran’dan gelecek olan üst düzey iş adamları ile ikili görüşmeler düzenleneceği iletilmektedir.

Bu kapsamda, taslak programı ekte sunulan toplantıya katılım için http://portal.deik. org.tr/KatilimFormu/310/7886 adresinden 19 Aralık 2016 Pazartesi gününe kadar kayıt yaptırılması ve kayıt ücretinin yatırılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

Ek: Taslak Program