2016 ABD İnşaat Sektörü Fuarları - Ankara Sanayi Odası

2016 ABD İnşaat Sektörü Fuarları

Tarih: 30.11.2015
İşareti: 05/5000-2557
İletişim:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,  
 
ABD Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Amerikalı ve Türk firmaları bir araya getirmek amacıyla 2016 yılında inşaat sektöründe Amerika’da gerçekleşecek 3 büyük fuara ilişkin Türk iş adamlarından oluşacak delegasyonların planlandığı belirtilmektedir.
 
İnşaat ve tasarım alanındaki en yeni teknolojileri görmek, Amerikalı firmalarından alım yapmak ya da distribütörü olmak isteyen firmaların ilgisini çekeceği düşünülen bu fuarlarda; ABD Ticaret Müsteşarlığı delegasyonları vasıtası ile katılan profesyoneller için fuarlarda çeşitli avantajların sunulabileceği iletilmektedir. Bu avantajlar; fuarlara ve eğitim programlarına indirimli ya da bedava giriş, Amerikalı firmalar ile birebir toplantılar, resepsiyonlara davetiyeler, indirimli seyahat paketleri, tercüme hizmeti, vize başvurusunda kolaylık sağlanması olarak ifade edilmektedir. Bahse konu fuarlar hakkında bilgi aşağıda yer almaktadır;  
 
Uluslararası İnşaatçılar Fuarı / NAHB Int Builders Show (IBP) – 19~21 Ocak 2016 – Las Vegas (http://www.buildersshow.com/) Ulusal Konut İnşaatçıları Derneği (National Association of Home Builders) tarafından organize edilen IBP, üstyapı inşaatı sektöründe ABD’deki en büyük fuardır ve dünyada da en büyük fuarlar arasındadır. 72. yılı olan 2016’da, 140.000 metrekare fuar alanı, 60.000 firma, 100ün üzerinde ülkeden katılımcı olması öngörülmektedir. Fuarın yanı sıra, 100’den fazla eğitim oturumu, özel etkinlikler, çalıştaylar, toplantılar gerçekleşecektir. Üstyapı inşaatında kullanılan her türlü malzemenin yer alacağı fuar, sektördeki her profesyonelin ilgisini çekmektedir.   Beton Dünyası Fuarı / World of Concrete – 2~5 Şubat 2016 – Las Vegas (http://www.worldofconcrete.com/)
 
Beton Dünyası Fuarı, ticari inşaat endüstrisinin en önemli uluslararası etkinliğidir. İnşaat alanında çalışan profesyonellerin dünyanın 4 bir yanından katıldığı fuar; beton üretimi, tamiri, yıkımı, bilgi işlem sistemleri, malzeme taşıma, dekoratif beton ve taş işçiliği konularını kapsamaktadır.
 
AIA Ulusal Konferansı ve Tasarım Fuarı / AIA National Convention and Design Exposition – 19~21 Mayıs 2016 – Philedelphia (http://convention.aia.org/event/homepage.aspx) ABD Mimarlar Enstitüsü’nün (American Institute of Architects) organize ettiği Ulusal Konferans ve Tasarım Fuarı, katılımcılarına dünyanın en iyi mimarları, tasarımcıları, yenilikçileri ve fikir liderleri ile buluşma imkanı sunmaktadır. Bu konferans inşaat ve tasarım dünyasının bir numaralı buluşma noktasıdır. 100’ü aşkın eğitim programı, turlar, özel etkinlikler gerçekleşen, 800’ün üzerinde firmanın katıldığı etkinlik sırasında katılımcılar, mimari alandaki çeşitli modelleri ve yenilikleri görme şansı bulabilmektedir. Etkileşimli paneller, çalıştaylar ve seminerler ile mimarlara iyi bir eğitim imkanı sunulmaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası