TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2013-2015 Dönemi Etkinlikler - Ankara Sanayi Odası

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2013-2015 Dönemi Etkinlikler

29 Kasım 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi tarafından düzenlenen, İş Hayatı ve Etik Derslerinin beşincisi olan “Değerler ve Normlar” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
26 Kasım 2014
TEPAV tarafından düzenlenen “Kişisel Verilerin Korunmasının İktisadi ve Hukuki Analizi” rapor tanıtım toplantısına TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY katılmıştır.
 
22 Kasım 2014
TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “2.Biraz Girişimcilik Fikir Proje Yarışması” ‘na, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY konuşmacı ve jüri üyesi olarak katılmıştır.
 
21 Kasım 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
21 Kasım 2014
TOBB Ankara Kadın girişimciler Kurulu tarafından, “Global girişimcilik Haftası” etkinliği olarak ASO Teknik Koleji ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ziyarette okulun 2. ve 3. sınıf öğrencileri ile Kurul üyeleri arasında interaktif görüşmeler gerçekleştirilmiştir.
 
20 Kasım 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi tarafından düzenlenen, İş Hayatı ve Etik Derslerinin dördüncüsü olan “Meslek ve Etik 2” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
14 Kasım 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi tarafından düzenlenen, İş Hayatı ve Etik Derslerinin üçüncüsü olan “Meslek ve Etik 1” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
12-14 Kasım 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY, Trabzon’da gerçekleştirilen AB Bilgi Merkezleri Ağı Avrupa Kadın Konferansı’na katılmıştır.
 
06 Kasım 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi tarafından düzenlenen, İş Hayatı ve Etik Derslerinin ikincisi olan “Değerler ve Sonuçlar” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
04 Kasım 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY, Almanya,Avusturya ve İsviçre Ticaret Müsteşarlıkları ile Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin GALA’nın davetine katılmıştır.
 
04 Kasım 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY, Rixos Otel’de düzenlenen 3 Ülke Toplantısına katılmıştır.
 
01 Kasım 2014
tarihinde, Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi tarafından düzenlenen, İş Hayatı ve Etik Derslerinin ilki olan “Etiğe Giriş” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
30 Ekim 2014
Ekonomi Bakanlığı’nca organize edilen kadın girişimciliğinin özendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik; ihracat teşvik mekanizmaları,ticaret organizasyonları, KOBİ ve kümelenme destekleri, TURQUALITY destek mekanizması, yurtdışı fuar katılım desteği, yatırım teşvikleri, serbest bölgeler, döviz kazandırıcı hizmetlerin desteklenmesi gibi konuların işlendiği özel seminere kurulumuz katılımda bulunmuş, etkinlikte Ekonomi Bakanı Müsteşarımız Sn. İbrahim Şenel ve Kurul Başkanımız Sn. Birten Gökyay bir konuşma yapmışlardır.
 
25 Ekim 2014
TOBB ANKARA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE ANKARA KALKINMA AJANSI işbirliğinde 24 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Girişimcilik ve İnovasyonda Kadın” temalı etkinlik sonrasında katılımcılarla Nallıhan’a bir gezi düzenlenmiş, burada Nallıhan Kadın Kooperatifinin sunumu izlenmiş, Kocahan’da yöresel el sanatları satan işletmeler ziyaret edilmiştir.
 
24 Ekim 2014
TOBB ANKARA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE ANKARA KALKINMA AJANSI işbirliğinde “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Girişimcilik ve İnovasyonda Kadın” temalı bir konferans düzenlenmiş , Kurul Başkanımız Sn. Birten Gökyay, Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Nesrin Semiz, Kadının Statüsü Genel Müdürü Sn. Gülser Ustaoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Ayşenur İslam’ın açılış konuşmalarının ardından Sürdürülebilir Kalkınma için Girişimcilikte Kadın Paneli, öğle yemeği arası, Sürdürülebilir Kalkınma için İnovasyonda Kadın Paneli ve Woman in Inovatıon topluluğu kurucusu, konuk komuşmacı Kristiina Hiukka ‘nun sunumu ile program sonlanmıştır.
 
23 Ekim 2014
TOBB ANKARA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE ANKARA KALKINMA AJANSI işbirliğinde 24 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olan “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Girişimcilik ve İnovasyonda Kadın” temalı etkinlik öncesi Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde katılımcılar için Hoş geldin Resepsiyonu düzenlenmiştir. Etkinlik rehber eşliğinde müze gezisi ile başlamış, daha sonra “Doğudan-Batıdan Melodiler” Müzik Dinletisi Eşliğinde son bulmuştur.
 
21-22 Ekim 2014
Ankara MEB Şura Salonunda düzenlenen Türkiye İnovasyon haftası etkinliğine TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY katılmıştır.
 
17 Ekim 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nu temsilen Sayın Birten GÖKYAY, Sayın Ayşegül ÇAKMAK GENÇ ve Sayın Hikmet BARUTÇU ile, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı temsilen Sayın Yeliz FLİZ, Sayın Burcu ÜSTÜN, Ankara Kalkınma Ajansı’nı temsilen Sayın Derya ÇAĞLAR ve Sayın Miray Hanım YILDIRIM, 25 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Nallıhan kooperatifi aktivitesi için Nallıhan’a bir ön keşif gezisi düzenlenmiş ve Nallıhan Kaymakamı Sayın Dr. İsmail Altan DEMİRAYAK ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.
 
15 Ekim 2014
Türk Telekom tarafından organize edilen ve “Markalaşma” teması ile yapılan “Kobi Dolu Anadolu” adlı toplantıya TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ayşegül Çakmak GENÇ katılmıştır.
 
26 – 27 Eylül 2014
Aksaray’da gerçekleştirilen İş’te Kadın isimli etkinliğe Sayın Birten GÖKYAY ve Sayın Ayşegül ÇAKMAK GENÇ katılmıştır. 25 Eylül 2014 tarihinde, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2014 yılı 2.Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
11 Eylül 2014
Capital Dergisi, Ekonomist Dergisi ve Avea işbirliğinde gerçekleştirilen Girişimci Kulübü’nün “Gelenekselden Dijital’e Perakendecilik Sektörü” ana temasıyla yapılan toplantıya TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ayşegül Çakmak GENÇ katılmıştır.
 
18 Ağustos 2014
Amerikan Büyükelçiliği’nin düzenlediği ve finanse ettiği “Young Turkey & Young America” programı kapsamında seçilen 20 projeden biri olan “Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi” projesi hakkında toplantı gerçekleştirilmiştir.
 
08 Ağustos 2014
“Engürü Evi Projesi” kapsamında girişimci olan kadınlarımızın kurulumuzun desteğiyle kurmuş oldukları “ANKAEL KADIN KOOPERATİFİ”nin, kutlama etkinliği ve Ankael Atölyesi’nin açılış töreni gerçekleştirilmiştir.
 
05 Ağustos 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
15 Temmuz 2014
Kurulumuzu temsilen Birten Gökyay, Ayşegül Çakmak Genç, Hikmet Barutçu ile Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Arif Şayık,Dr. Derya Çağlar,Miray Hanım YILDIRIM; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Karaman, Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu ve Genel Müdür Yard.V.Dr. Banu Tuncay Yıldız ile Ekim ayında gerçekleştirilecek olan çalıştayımızla ilgili bir toplantı gerçekleştirmiştir. 01 Temmuz 2014 tarihinde, İcra Komitesi Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
30 Haziran 2014
HaberTürk Gazetesi Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
21 Haziran 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY Hollanda Krallığı Büyükelçisi daveti ile Hollanda Yüksek Öğretim Enstitüsü paneline katılmıştır.
 
20 Haziran 2014
Saat 10:00 da Meslek Lisesi Müdürü Sıdıka Başbuğa ve ekibiyle Birten Gökyay ve ASO İK sorumlusu Mustafa Kemal bey görüşmüşlerdir.Saat 15:30 da daha önce iki toplantı yapılmış olan “ÇalıştayKomitesi”nden katılabilen üyelerle 24-25 Ekim etkinliği üzerinde görüş alışvarişinde bulunulmuştur. 19 Haziran 2014 tarihinde, Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Örgütlenme Stratejileri” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
18 Haziran 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Sayın Deniz ZEYREK ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
16 Haziran 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, LÖSEV Başkanı Sayın Üstün EZER “Bir Tuğla da siz koyun” kampanyasına destek amacıyla ziyaret edilmiştir.
 
12 Haziran 2014
Birten Gökyay ve Hikmet Barutçu Dünya Bankası’ndan Mediha Ağar ve AKA’daDr.Derya Çağlar ile 24-25 Ekim etkinliğini görüşmek üzere buluştular. 12 Haziran 2014 tarihinde, Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Siyasi İletişim ve Örgütlenme” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
05 Haziran 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
05 Haziran 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Dünya Trendleri” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
3 Haziran 2014
Hollanda Büyük Elçiliği rezidansındaki Büyük Elçi’nin öğle yemeği daveti ve görüş alışverişi toplantısına Birten Gökyay katıldı. 3 Haziran 2014 tarihinde, İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
30 Mayıs 2014
Pozitif Psikoterapist Sayın Nuray KARATAŞ tarafından TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine “Baskı Altında Sakin Kalabilmek ve Stres Yönetimi” konulu 2.interaktif eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
29 Mayıs 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Temel Ekonomi Bilgileri” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
27 Mayıs 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve Eskişehir Ticaret Odası ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
22 Mayıs 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Temel Hukuk Bilgileri” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
21 Mayıs 2014
TOBB Genel Kurulu nedeniyle Ankara’ya gelen başkanlarla ilgilenildi ve Birten Gökyay Anıtkabir ziyaretine katıldı.(22 Mayıs’ta Genel kurul toplantısına Antalya seyahati nedeniyle katılamadı)
 
20 Mayıs 2014
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve ekibi ile 24-25 Ekim 2014 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan “Sürdürülebilir Kalkınma için Girişimcilikte Kadın ve İnovasyon” toplantısının birlikte yapılabileceği ve ayrıca sponsorlar bulunabileceği hususu görüşüldü.
 
15 Mayıs 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Toplumsal Cinsiyet Duyarlılığı” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
12 Mayıs 2014
İstanbul’da İTO ve İstanbul KGK tarfından düzenlenen Bahar Zirvesi’ne kendi imkanlarıyla katılan Birten Gökyay İç Anadolu Bölge Başkanı olarak panele katıldı.
 
9 Mayıs 2014
Göksel Ayrancıgil başkanlığındaki GGK üyeleriyle Birten Gökyay ve icra komitesinden üyeler ASO’da görüş alışverişinde bulundular.
 
8 Mayıs 2014
TEPAV’da düzenlenen “TURKISH Win” toplantısına Birten Gökyay ve Ayşegül Çakmak katıldılar.
 
08 Mayıs 2014
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürmek olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Kadından Kadına Destek Komitesi ve ANGİKAD işbirliği ile “Siyasette Kadın Varlığı” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
07 Mayıs 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, TOBB Girişimcilik Müdürü Sayın Murat MERCAN ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
6 Mayıs 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
26-27 Nisan 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ayşegül Çakmak GENÇ Bilkent Üniversitesi Brand Club’ın Organize etmiş olduğu Liderlik Forumuna katılmıştır.
 
25 Nisan 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İç Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY’ın başkanlığında, “İç Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Buluşması” gerçekleştirilmiştir.26 Nisan 2014 tarihinde, sosyal etkinlik olarak Beypazarı gezisi düzenlenmiştir.
 
15 Nisan 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
15 Nisan 2014
Ankara Sanayi Odası Koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara İlKadın Girişimciler Kurulunun ‘‘Biz Bize Hep Birlikte temalı genel kurul toplantısı Ankara Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Toplantıya, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birten Gökyay ve kadın girişimciler kurulu üyeleri katıldı.
 
8 Nisan 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY Finlandiya Büyükelçisinin akşam yemeği davetine katılmıştır.
 
7 Nisan 2014
KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Tuna ŞAHİN ziyareti gerçekleştirilmiştir
 
4 Nisan 2014
TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu organizatörlüğünde, Ankara Ticaret Odası bünyesinde gerçekleştirilen “Hadi İcat Çıkaralım” konulu girişimcilik konferansına TOBB Ankara Kadın girişimciler Kurulu Üyeleri katılmıştır.
 
31 Mart 2014
TEDx Hollanda ‘nın ODTÜ’de düzenlenen “İnovasyon” konulu toplantısına Birten Gökyay katıldı.
 
28 Mart 2014
Pozitif Psikoterapist Sayın Nuray KARATAŞ tarafından TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine “Baskı Altında Sakin Kalabilmek ve Stres Yönetimi” konulu interaktif eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
28 Mart 2014
TOBB Başkan Yardımcısı Sayın Çetin Osman BUDAK ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
26-27 Mart 2014
Sayın Birten GÖKYAY, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından düzenlenen “9.Teknik Müşavirlik Kongresi” ne katılmıştır.
 
26 Mart 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Müsteşar Sayın Nesrin Çelik ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
19 Mart 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu organızasyonunda Kurul üyelerine Sayın Psikolog Arife TAMER tarafından “Liderliğe Giden Yolda Farkındalık Serüveni” konulu seminer gerçekleştirilmiştir.
 
13 Mart 2014
Ankara Palas’ta Ankara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği “3 Ülke Bilgilendirme Toplantısı ve Ankara’da ki Fırsatlar” konulu toplantıya İcra Komitesi Başkanı Sayın Birten GÖKYAY, İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Sayın Ayşegül ÇAKMAK, İcra Komitesi üyeleri Sayın Hatice ŞAHİN ve Sayın Handan YORULMAZ katılmışlardır.
 
13 Mart 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Akademik Dayanışma Topluluğu işbirliği ile “İnsana ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu etkinlik gerçekleştirilmiştir.
 
12 Mart 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu önderliğinde TOBB-ETÜ Uluslararası Girişimcilik Topluluğu işbirliği ile “Cam Tavanı Delen Kadınlarla Söyleşi” konulu etkinlik gerçekleştirilmiştir.
 
10 Mart 2014
“TEDxCitadel”in “Şifreler ve Semboller” konulu etkinliğinde Birten Gökyay sunum yaptı.
 
6-7 Mart 2014
TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Kayseri’de Uluslararası Kadın girişimcilik Çalıştayı, İç Anadolu Bölgesi Başkanı da olan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Birten GÖKYAY’ın da konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
 
4 Mart 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
04 Mart 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Sayın Fatma SEMİZ ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
28 Şubat 2014
İsviçre Büyükelçiliğinde düzenlenen Leyla Alaton söyleşisine B.E eşi Bayan Almagor’un ricasıyla, çok sayıda girişimci kadının katılması kurulumuz tarafından sağlandı.
 
21 Şubat 2014
ASAD Kadın Kolları’nın davetiyle Birten Gökyay TOBB KGK etkinlikleri ile kendi başarı hikayesini kalabalık bir dinleyici topluluğuna aktardı.
 
12 Şubat 2014
Sayın Birten GÖKYAY, ILO Kadınlar İçin Daha İyi İşler Projesi Toplantısına katılmıştır.
 
11 Şubat 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
10 Şubat 2014
Birten Gökyay , Ayşegül Çakmak ve Meral Çetin 12 Mart’ta düzenlenmesi öngörülen etkinlik için TOBB-ETÜ Girişimcilik Bölümü öğrencileri ve Doç.Dr Demet Varoğlu ile görüşme yaptılar.
 
6 Şubat 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile İsviçre Büyükelçisi eşi Sn.Tamar Almagor Haffner ile kadın girişimciliği ve networking üzerine yapılması planlanan etkinlikle ilgili bir toplantı yapılmıştır.
 
4 Şubat 2014
İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
3 Şubat 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Sayın Birten GÖKYAY, Sayın Ayşegül ÇAKMAK GENÇ, Sayın Lale ERGÜN tarafından, Taiwan Ekomomik ve Kültürel Misyonu Ankara Temsilcisi Sn. Philip J.P. Fan ve yardımcısı Sn. Maggie H.N.Lee ziyaret edilmiştir.
 
30 Ocak 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Sayın Birten GÖKYAY, Sayın Ayşegül ÇAKMAK GENÇ, Sayın Gökçe Pınar ÇAPANOĞLU tarafından, ATO Genel Sekreteri Sayın Mustafa BABAYİĞİT ziyaret edilmiştir.
 
28 Ocak 2014
Sayın Birten Gökyay ve Sayın Hikmet Barutçu, TTGV’deİnovasyon konulu etkinliğe katıldılar.
 
24 Ocak 2014
ATO Başkanı’nın daveti üzerine Sayın Birten Gökyay Congresium’da düzenlenen yabancı misyonla tanışma resepsiyonu ve yemeğine katıldı.
 
22 Ocak 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın İsmet YILDIZPOLAT ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
21 Ocak 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkan Yardımcısı Sayın Dr.Metin ŞATIR ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
20 Ocak 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından, Kalkınma Bakanlığından Sayın Gamze TOKMAN ve Sayın Mehmet CANSIZ ile bir görüşme gerçekleştirilmiştir.
 
14 Ocak 2014
Sayın Birten Gökyay TEPAV’da Sayın Ussal Şahbaz ve Sayın Bozkurt Aran,ı ziyaretle, Ekim/Kasım 2014 aylarında düzenlenmesi düşünülen 81 ile yönelik “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Girişimcilikte Kadın ve İnovasyon” konulu etkinlik için destek konusunda görüşmede bulundu.
 
07 Ocak 2014
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
24 Aralık 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Cüneyt DÜZYOL ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
11 Aralık 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet YAMAN ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
04 Aralık 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
03 Aralık 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
29 Kasım 2013
Güney Afrika Cumhuriyeti San.ve Ticaret Bakanı Yrd. Sn.Elzabeth Thabethe ve yanındaki heyet ile TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi arasında özel bir toplantı organize edilmiş, toplantıya Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sn. Vika M.Khumalo ve elçilik yetkilisi Sn.Soraya Jacobs yanında TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulundan Sayın Ayşegül Çakmak Genç, Sayın Handan Yorulman, :Sayın Ayşe Beltan ve Sayın Gülçer Yıldırım katılmışlardır.
 
18 Kasım 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu ve ODTÜ GİMER işbirliği ile “İş Hayatında ve Girişimcilikte Kadın” konulu panel gerçekleştirilmiştir.
 
12 Kasım 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver DEMİREL ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
05 Kasım 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
04 Kasım 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri tarafından, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Arif ŞAYIK ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
22 Ekim 2013
Finlandiya İş Kadınları Derneği Başkanı ve eski parlamenter Ms. Heli Jarvinen ile TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri arasında bir tanışma toplantısı ve öğle yemeği gerçekleştirilmiştir.
 
01 Ekim 2013
“Cam Tavanı Delmek” temalı TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2013 Yılı 2.Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
01 Ekim 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
19 Eylül 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri tarafından Polatlı Ticaret Borsası, Polatlı Ticaret Odası, Kent Konseyi, Kaymakamlık, Polatlı Belediye Başkanlığı ve Polatlı Organize Sanayi Bölgesi ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.
 
11 Eylül 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri tarafından Beypazarı Belediye Başkanı Sayın M.Cengiz ÖZALP ziyareti gerçekleştirilmiştir. Söz konusu ziyaretin ardından Sayın M.Cengiz ÖZALP’in eşi Sayın Hamide ÖZALP ile birlikte ilçede bulunan müzeler ve tarihi mekanlar ziyaret edilmiştir.
 
03 Eylül 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
06 Ağustos 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
02 Temmuz 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
02 Temmuz 2013
Avrupa Imar ve Kalkınma Bankası’nın danışman kuruluşu olan Frankfurt School of Finance and Management yapmış olduğu 81 ilde kadın girişimciliği üzerine anketin sonuçlarını değerlendirmek üzere Sayın Prof. Yıldız ECEVİT ile TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Arasında ortak bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
 
17 Haziran 2013
“Ankara Girişim Evi ve Atölyesi (Galeri ENGÜRÜ)” projesi kapanış toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
13 Haziran 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Sayın Avukat Esin GÜREL tarafından “Boşanma, Boşanmanın genel ve özel sebepleri, Boşanmanın sonuçları ve mal rejimi” konulu seminer gerçekleştirilmiştir.
 
11 Haziran 2013
Ankara Girişim Evi ve Atölyesi (Galeri ENGÜRÜ) – Ankara Sanayi Odası Hasan ALTUN Konağı’nda, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve Büyükelçi eşlerinin katılımı ile resepsiyon gerçekleştirilmiştir.
 
06 Haziran 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine, Psikolog Sayın Nur YAŞAR tarafından “Öfke: Bana Ne Diyorsun?” konulu seminer gerçekleştirilmiştir.
 
05 Haziran 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine, Sayın Dr.Şenay ÖZDEMİR, Sayın Gökçen Kırımhan HÖKELEk, Sayın Bilge AKBIYIK, Sayın Ayşegül BULUT tarafından “6331 Sayılı İSG Kanunu’na Uygunluğu Sağlamada İşveren Sorumlulukları ve Teftişa Hazırlık” konulu seminer gerçekleştirilmiştir.
 
04 Haziran 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve Proje Yürütme Kurulu ortak toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
30 Mayıs 2013
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK ve TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
29 Mayıs 2013
Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselansları Bay Vika M.KHUMALO ve Ticaret Ateşesi Namhla G.YENANA ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
22 Mayıs 2013
Ankara Sanayi Odası ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Gümrük İşlerini Kolaylaştırma Yönetmeliği ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.
 
20 Mayıs 2013
ABD Ticaret Müşaviri Michael A.Lally ile görüşme gerçekleştirilmiştir.
 
16-17 Mayıs 2013
Çorum Belediyesi ve Dodurga kaymakamlığınca düzenlenen 1. Uluslararası Katılımlı Kadın Girişimcilik Çalıştayı’na kurulumuzu temsilen Ayşegül ÇAKMAK GENÇ, Handan YORULMAZ, Süheyla KAYA ONUR, Nur Meral ÖZBEK, Selma ERGEN ve Şehnaz ÖZER katılmış olup, Ayşegül ÇAKMAK GENÇ Kadın Girişimciliğinin Sosyal Yönden Analizi konulu panelde konuşmacı olarak yer almıştır.
 
13 Mayıs 2013
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenmiş olan “Başarılı Markaların Hikayeleri” konulu konferansa,TOBB Ankara KAdın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sayın Birten GÖKYAY konuşmacı olarak katılmıştır.
 
08 Mayıs 2013
ILO-İŞKUR tarafından “Kadınlar için Daha Çok ve İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gerçekleştirilen, Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu ve STK’lar Toplantısına İcra Komitesi Başkanı Sayın Birten GÖKYAY, İcra Komitesi Üyesi Sayın Belma YILMAZYİĞİT ve Kurul Üyesi Sayın Gökçen KIRIMHAN HÖKELEK katılmışlardır.
 
07 Mayıs 2013
Ekonomi Bakanlığı İhracat Uzmanı Sayın Asım ÇALIŞ’ın katılımları ile İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
27-28 Nisan 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri tarafından,Bursa TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen I.Ulusal Kadın Girişimcilik Zirvesi’ne katılım gerçekleştirilmiştir.
 
24 Nisan 2013
ASO I.Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde, Ankara Sanayi Odası ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Getirdiği Yükümlülükler ve Uygulamalar” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirilmiştir.
 
22 Nisan 2013
Sayın Ayşegül ÇAKMAK, Sayın Ayşegül Baysal ERTAN, Sayın Handan YORULMAZ ve Sayın Süheyla Kaya ONUR tarafından İtalya Ticaret Ateşesi Mrs.Irene Castagnoli ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
22 Nisan 2013
Sayın Ayşegül ÇAKMAK,Sayın Ayşegül Baysal ERTAN, Sayın Handan YORULMAZ, Sayın Süheyla Kaya ONUR tarafından Azerbaycan Büyükelçiliği Başkatibi Sayın Vasif ALİYEV ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
19 Nisan 2013 – 28 Nisan 2013
Ankara Sanayi Odası ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ortaklaşa hayata geçirilen “GALERİ ENGÜRÜ” Projesi kapsamında üretimlerini sürdüren kadın girişimci adaylarımız, ATO fuar ve Kongre Merkezi’nde bulunan Avrasya El Sanatları Fuarı’nda ürünlerini sergilemişlerdir.
 
19 Nisan 2013
Sayın Ayşegül ÇAKMAK,Sayın Ayşegül Baysal ERTAN, Sayın Süheyla Kaya ONUR,Sayın Handan YORULMAZ tarafından Moğolistan Büyükelçisi Ekselansları Batkhishig BADAMDORJ ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
19 Nisan 2013
“Türkiye ve Japonya arasındaki Eğitim ve Teknolojik İşbirliğinin Geliştirilmesi” konulu Panele Sayın Gülder BAŞAR katılımışlardır.
 
18 Nisan 2013
KOSGEB tarafından gerçekleştirilen “Kadın Girişimciliği Göstergeleri Çalıştayı” na Sayın Gülder BAŞAR ve Sayın Funja ATINÇ katılmışlardır.
 
18 Nisan 2013
Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu 4.Kuruluş Yıldönümü Programına Sayın Gökçe Pınar ÇAPANOĞLU,Sayın Handan YORULMAZ ve Sayın Süheyla Kaya ONUR katılmışlardır.
 
11 Nisan 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi tarafından Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Sayın Sibel GÖNÜL ziyaret edilmiştir.
 
10 Nisan 2013
Dünya Bankası ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği, Ankara Hilton Oteli’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in katılımlarıyla gerçekleştirilmiş olan Çalıştaya Sayın Devrim DOĞANGİL, Sayın Lale ERGÜN,Sayın Neşe ŞİŞMAN, Sayın Ayşegül ERTAN ve Sayın Handan YORULMAZ katılmışlardır.
 
09 Nisan 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Yavuz CABBAR’ın katılımları ile Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirilmiştir.
 
09 Nisan 2013
Doçent Doktor Sayın Serap DURUSOY’un “Ekonomide Patriyarşi ve Kadına Yönelik Ekonomik Şiddet” konulu sunumun yapıldığı,TOBB Ankara Kadın Grişimciler Kurulu toplantısı Ankara Sanayi Odası Zafer ÇAĞLAYAN Meclis Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.
 
07 Mayıs 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir.
 
02 Nisan 2013
Ankara Girişim Evi ve Atölyesi (Galeri ENGÜRÜ) – Ankara Sanayi Odası Hasan ALTUN Konağı’nın açılış töreni gerçekleştirilmiştir.
 
01 Nisan 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimci Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ziyaret edilmiştir.
 
29-30 Mart 2013
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen “Türkiye’nin Kadınları Ülkenin Yol Haritasını Belirliyor!” konulu programa İcra Komitesi Başkanı Sayın Birten GÖKYAY,İcra Komitesi Üyeleri Sayın Rengin ATILGAN ve Sayın Handan YORULMAZ katılmışlardır.
 
27 Mart 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ile TOBB Ankara İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri arasında ortak bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
 
27 Mart 2013
İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir.
 
19 Mart 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Aşkın ASAN ziyaret edilmiştir.
 
18 Mart 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Asım BALCI ziyaret edilmişitr.
 
13 Mart 2013
Ankara Sanayi Odası Zafer ÇAĞLAYAN Meclis Salonu’nda,TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu “Kadınlar İsterse” temalı Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
05 Mart 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir.
 
28 Şubat 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel TİRYAKİ ziyaret edilmiştir.
 
27 Şubat 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Salih BEZCİ ziyaret edilmiştir.
 
19 Şubat 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir.
 
12 Şubat 2013
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri tarafından Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın Özlem BOZKURT GEVREK ziyaret edilmiştir.
 
08 Şubat 2013
MHP Eskişehir Milletvekili Sayın Ruhsar DEMİREL tarafından Galeri Engürü Atölyesi ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
05 Şubat 2013
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir.
 
24 Ocak 2013
Ankara Sanayi Odası Zafer ÇAĞLAYAN Meclis Salonu’nda, kurulun bir önceki dönem Başkan ve Başkan Yardımcıları ile yeni dönem Başkan ve Başkan Yardımcıları arasında Devir Teslim Töreni gerçekleştirilmiştir.
 
24 Aralık 2012
Ankara Sanayi Odası 14.Kat Toplantı Salonunda TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, “Başkan ve Başkan Yardımcılarının seçimi” gündemi ile ilk toplantısı gerçekleştirilmiştir.