TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2010-2012 Dönemi Etkinlikler - Ankara Sanayi Odası

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2010-2012 Dönemi Etkinlikler

24-25 Kasım 2012
Ankara Kalkınma Ajansı binasında, Ankara’nın ihracat 2012 yılı kış döneminde gerçekleştirilen ve Ankaralı firmalara ücretsiz olarak sunulan 8 saatlik “Nasıl İhracatçı Olunur?Temel Düzey Farkındalık Çalışmaları” başlıklı dış ticaret farkındalık programı TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerimiz içinde gerçekleştirilmiş ve kurul üyelerimiz programa iştirak etmişlerdir.
6 Kasım 2012
TOBB Şefik Tokat Toplantı Salonunda, Çin’de yerleşik Türk Kadın Girişimci Pınar Dedeoğlu Meng’in katılımları ile toplantı gerçekleştirilmiştir.
18 Ekim 2012
Kurul Başkan Yardımcımız Sayın Esin TURHAN GÜREL tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencilerine “Fikri Haklar, Marka-Patent, Endüstriyel Tasarım ve Hukuki Sorumluluk” konularında sunum gerçekleştirlmiştir.
17 Ekim 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle ve Ankara Sanayi Odası desteğiyle, kadın girişimcilere yönelik, iş sahibi kadınlarımızın, girişimci ruhlarını daha da geliştirmek, işlerini giderek büyütmek ve uluslarası arenada rekabetçi güçlerini arttırmak hedefiyle, Ankara’da düzenlenen “Kadın Girşimci Yönetici Okulu” eğitim programının Sertifika Töreni düzenlenmiştir.
05 Ekim 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle;kadın girişimcilere yönelik düzenlenen “Kadın Girşimci Yönetici Okulu” eğitim programı kapsamında Öğr.Gör.Soner Şahan tarafından İşletme Organizasyonunda Vizyoner Kimlik eğitimi gerçekleştirilmiştir.
04 Ekim 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle; kadın girişimcilere yönelik düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programı kapsamında Dr.Işıl KESKİN tarafından İşletmenin Evrensel Köydeki Adresi eğitimi gerçekleştirilmiştir.
02 Ekim 2012
Ankara Sanayi Odasında; TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Ekim ayı olağan toplantısı düzenlenmiştir.Toplantıda Gedikbaş Hukuk Bürosu Avukatlarından Sayın Mehmet GEDİKBAŞ tarafından Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.
17-18 Eylül 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis salonunda Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğyle; kadın girişimcilere yönelik düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programı kapsamında Av.İlker Ünsever tarafından Kobilerde Hukuk Enstrümanı eğitimi gerçekleştirilmiştir.
03 Eylül 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle; kadın girişimcilere yönelik, iş sahibi kadınlarımızıni girişimci ruhlarını daha da geliştirmek, işlerini giderek büyütmek ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırmak hedefiyle, ilki Ankara’da düzenlenecek “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” ücretsiz eğitim programı açılışı gerçekleştirilmiştir.
29 Haziran 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonu’nda Ankara Girişim Evi ve Atölyesi Projesi (Galeri ENGÜRÜ) kapsamında verilen KOSGEB Uygulamalı Girşimcilik Eğitimi’nin bitiş toplantısı düzenlenmiştir.
01 Haziran 2012
Keçiören-Hatice Hikmet Oğultürk Kız Teknikl ve Meslek Lisesinde; Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Kurul üyemiz Sayın Nuray BAŞAR ve Sayın Süheyla KAYA ONUR tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
24 Mayıs 2012
“Ankara Girişim Evi ve Atölyesi (Galeri Engürü)” Projesi için adayların belirlenmesi amacıyla, Ankara Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Kurul üyelerimizden Sayın Birten GÖKYAY, Sayın Handan YORULMAZ ve Sayın Nur Meral ÖZBEK tarafından görüşme gerçekleştirilmiştir.
09 Mayıs 2012
Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesinde;Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Kurul üyemiz Sayın Gökçe PINAR ÇAPANOĞLU ve Sayın Süheyla KAYA ONUR Tarafından Sunum Gerçekleştirlmiştir.
08 Mayıs 2012
Ümitköy Faros Balıkevi’nde Kurulun Aylık Olağan Topnatısı düzenlenmiştir.
07 Mayıs 2012
Altındağ – Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Rol Model Olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” Konusunda Kurul üyemiz Sayın Nuray BAŞAR ve Sayın Gökçe Pınar ÇAPANOĞLU Tarafından Sunum Gerçekleştirilmiştir.
27 Nisan 2012
Altındağ – Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nde; Rol Model Olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” Konusunda Kurul Başkan Yardımcısı Sayın Canan KARALAR ve Kurul Üyesi Sayın Dilek VOLKAN Tarafından Sunum Gerçekleştirilmiştir.
24 Nisan 2012
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu ile Ankara Sanayi Odası ‘nın “Ankara Girişim Evi ve Atölyesi” (Galeri Engürü) Projesi Açılış Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
13 Nisan 2012
Pursaklar – Kız Teknik ve Meslek Lisesinde; Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Kurul üyemiz Sayın Süheyla KAYA ONUR ve Sayın Nur Meral ÖZBEK Tarafından Sunum Gerçekleştirilmiştir.
05 Nisan 2012
Gölbaşı-Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” Kurul Başkanımız Sayın Sevgi DAŞTAN ve Kurul Üyemiz Sayın Ayşe Sibel ERSOY tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
04 Nisan 2012
Mamak-Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Özlem BAYRAKTAR ve Sayın Ayşegül ÇAKMAK tarafından sunum gerçekleştirilmiş.
03 Nisan 2012
Ankara Sanayi Odası 14.kat toplantı salonunda Kurulu’nun aylık olağan toplantısı düzenlenmiştir.Söz konusu toplantıya, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAD) Başkanı Sayın Veli SARITOPRAK ve Ankara Sanayi Odası Basın Müşaviri Sayın Okan SAYKUN da iştirak etmişlerdir.
08 Mart 2012
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde düzenlenmiş olan “Anayasa Vatandaş Toplantı” sı öncesinde, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 07 Mart 2012 Çarşamba günü Hilton Otelde katılımcılara verilen Gala Yemeği’ ne TOBB Ankara İlm Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri katılmışlardır.
07 Şubat 2012
Ankara Sanayi Odası 14. Kat Toplantı salonunda Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun aylık olağan toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya Ankara Sanayi Odası Başkanı Sayın Nurettin ÖZDEBİR ile birlikte Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet DOĞANLAR ve Ankara Sanayi Odası Basın Müşaviri Sayın Okan SAYKUN da iştirak etmişlerdir.
18 Ocak 2012
Yenimahalle Zeynep-Salih Alp Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde; Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Kurul başkanımız Sayın Sevgi DAŞTAN ve kurul üyemiz Sayın Nüket KANTARCI tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.Etkinliğe Ankara Sanayi Odası Başkanı Sayın Nurettin ÖZDEBİR de teşrif etmiştir.
17 Ocak 2012
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği “Türkiye’de Kadın İstihdam:Güncel Sorunlar Sempozyumu” na kurul Başkanımız Sayın Sevgi DAŞTAN konuşmacı olarak katılmıştır.
17 Ocak 2012
Dikmen Nevzat Ayaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Gözde ERBAZ tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
17 Ocak 2012
Beypazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Fatma Lale ERGÜN ve Sayın Ayşegül ÇAKMAK tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
16 Ocak 2012
Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Gözde ERBAZ ve Sayın Nüket KANTARCI tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
12 Ocak 2012
Sincan-Layika Akbilek Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Canan KARALAR ve Sayın Ayşegül ÇAKMAK tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
11 Ocak 2012
Etimesgut Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Handan YORULMAZ ve Sayın Yeliz ÖZKARAOĞLU tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
10 Ocak 2012
Balgat Aliye Yahşi Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rol Model olarak “Kadın Girişimcilerden Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Ayşe Sibel Ersoy ve Sayın Yeliz Özkaraoğlu tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
10 Ocak 2012
Çankaya 100.Yıl Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rol Model olarak “Kadın Girişimciler Başarı Hikayeleri” konusunda Sayın Birten Gökyay ve Sayın Fatma Lale Ergün tarafından sunum gerçekleştirilmiştir.
16 Aralık 2011
Ankara Sanayi Odası 14. kat toplantı salonunda kahvaltılı bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Ankara’daki Kız Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik, Girişimcilik konusunda Kurul Üyelerimiz tarafından Rol Model olarak verilecek eğitimlerde, sunumlara yol gösterici olması amacıyla Sayın Doç.Dr. Hilmiye Nesrin DİLBAZ tarafından bir sunum gerçekleştirilmiştir.
15 Kasım 2011
“Girişimciler İçin Motivasyon” konusunda, Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonunda bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.Toplantıda Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sayın Zeynep ERKUNT ARMAĞAN Konuşma yapmış ve Kankalite Koçluk Eğitim Merkezi Danışmanı Sayın Handan ÖZTÜRK “Girişimciler İçin Motivasyon” konulu sunumu gerçekleştirmiştir.
04 Ekim 2011
Ankara Sanayi Odasında Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun aylık olağan toplantısı düzenlenmiştir.Toplantıda Kankalite Koçluk Eğitim Merkezi danışmanı Sayın Handan ÖZTÜRK tarafından “Farklı İnsan Profillerine Göre Davranış Geliştirme” konulu bilgilendirme sunumu yapılmıştır.
21.09.2011
AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Gürdal AKŞİT ile görüşüldü. Ziyaret esnasında kurulun faaliyetlerinin geliştirilebilmesini teminen görüş alışverişinde bulunuldu.
15.09.2011
AK Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Sayın Azize Sibel GÖNÜL ile görüşüldü. Ziyaret esnasında “TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu” hakkında bilgi verildi ve kurulun faaliyetlerinin geliştirilebilmesini teminen görüş alışverişinde bulunuldu.
06.07.2011
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Aylık Olağan Toplantısı Beypazarı ilçesinde düzenlenmiştir. Toplantıdan önce Beypazarı Ticaret Odası Başkanı Sayın Necdet ÇALIŞKAN ziyaret edilmiş ve ilçede gerçekleştirilen gririşimcilik faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulunulmuştur.
02 Haziran 2011
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonu’nda “TÜBİTAK Özel Sektör Araştırma ve Yenilik Proje Destekleri” konusunda TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof.Dr. Nüket YETİŞ’in katılımlarıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleşmiştir.
29 Nisan 2011
Rescate Boutique Hotel’de Aylık Kahvaltılı Toplantı düzenlenmiştir.
10.05.2011
Ankara Sanayi Odasında Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun aylık olağan toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıda sigorta danışmanı Sayın Tülin KAL ŞEKERCİ tarafından “Sigortanın Püf Noktaları” hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır.
17.03.2011
Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis salonunda Organizasyon Koçu Sayın Petek KABAKÇI “Koçluk Yaklaşımı İle Bireysel ve Kurumsal Performansı Artırma” Konusunda Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
03.03.2011
Akademi Borsa Merkezi’nin düzenlediği Yatırım 2011 Konferansı’na, Kurul Başkanımız Sayın Sevgi DAŞTAN konuşmacı olarak katılmıştır.
03.02.2011
Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde Kurul Üyelerimizden Sayın Lale ERGÜN ve Sayın Yeliz ÖZKARAOĞLU Girişimcilik Konusunda Sunum gerçekleştirmişlerdir.
08.02.2011
Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun aylık olağan toplantısının düzenlenmiştir. Toplantıda KOSGEB Sincan Hizmet Merkezi Müdürlüğü Müdürü Sayın Mehmet Tarık FERİZOĞLU’nun KOSGEB Girişimcilik Destekleri Hakkında bilgi vermiştir.
07.02.2011
“10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı” Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
04.01.2011
Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun aylık olağan toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıda Sayın Dr. Ufuk BATUM “Küreselleşmenin Işığı Altında Geleceği Yönetmek” konulu seminer vermiş, toplantıda ayrıca Sayın Aysun KABA (Stil Danışmanı ve Moda Yazarı) bir sunum gerçekleştirmiştir.
29.12.2010
Kurul Üyemiz Sayın R. Handan YORULMAZ’ın evinde yılbaşı kutlamaları gerçekleştirilmiştir.
24.11.2010
Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Doç. Dr. Asım BALCI ziyaret edilmiştir.
08.11.2010
“Global Girişimcilik Haftası” kapsamında Kadın Girişimciliğin Arttırılması, Destekler ve Rol Modeller konulu toplantı düzenlenmiştir.
22.10.2010
KOSGEB Ostim İgem Merkez Müdürü Sayın Mehmet TEZYETİŞ’in katılımlarıyla KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
06.10.2010
Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Leyla COŞKUN ile görüşüldü.
29.09.2010
Devlet Bakanı Selma Aliye KAVAF ile görüşüldü.
24.09.2010
Çankaya Belediye Başkanı Bülent TANIK ile görüşüldü.
TOBB Ankara İl Kadın Girşimciler Kurulu’nun Sayın Ankara Valisi Alaaddin YÜKSEL’i Ziyareti
Sabah Gazetesi Ankara Bölge Ekler Koordinatörü Ersin RAMOĞLU İle Görüşme
8 MART 2010
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ Toplantısı
DİYARBAKIR İL KGK BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DİYARBAKIR’DA 6-7 MART 2010 TARİHİNDE DÜZENLENEN “KADIN EMEĞİ ETKİNLİĞİ