2. Uluslararası Saraybosna Yatırım Konferansı Hk. - Ankara Sanayi Odası

2. Uluslararası Saraybosna Yatırım Konferansı Hk.

Tarihi     : 21.03.2011
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Bosna Bank International (BBI) tarafından, İslam Kalkınma Bankası, Uluslararası Kalkınma Ortaklığında Küresel İşbirliği, Bushnak Grup işbirliğinde, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı desteğiyle 6-8 Nisan 2011 tarihlerinde Saraybosna’da ‘2. Uluslararası Yatırım Konferansı’ gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Bosna Hersek ve Balkan bölgesinde ikili ülke ilişkilerini geliştirmek, yatırım ve ticari ilişkileri artırmak amacıyla düzenlenen konferansa T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, Sırbistan Başbakanı Mirko Cvetkovic, T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bill Clinton ve İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kamil’in yanı sıra Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Karadağ ve Makedonya’dan üst düzey hükümet temsilcilerinin katılması öngörülmektedir.

Başta altyapı, enerji (hidro enerji santralleri), ahşap sanayi, tarım, turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli konuların ele alınacağı Yatırım Konferansına bölgenin önde gelen işadamları katılarak işbirliği fırsatlarını değerlendirecektir.
 
Başvuru formu ve ayrıntılı bilgi ekte yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası