2. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

2. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu

    28 Eylül 2018

İşareti : 05/5000-2402
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, 2. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu’nun, 10-11 Ekim 2018 tarihlerinde Ticaret Bakanlığı ve Afrika Birliği koordinasyonunda ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda İstanbul’da düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda ayrıca, Forum kapsamında, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın başkanlığında düzenlenecek olan Bakanlar Toplantısının yanı sıra, Afrika kıtasının ticari ve ekonomik gündemine ilişkin panellerin, Afrika ülkelerinin temsilcilerince Türk iş insanlarına yönelik sunumların ve eş zamanlı olarak firmalar arası ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Söz konusu etkinliğe 54 Afrika ülkesinden Ticaret Bakanları ile kıtada faal 8 Bölgesel Ekonomik Topluluğun Genel Sekreterlerinin davet edildiği belirtilmiştir.

Organizasyona ilişkin taslak program ve katılım koşulları www.turkeyafricaforum.org adresinde yer almakta olup, kayıt işlemlerinin etkinlik internet sitesi üzerinden 1 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası