Özdebir; “İlim ışığında sorgulayan ve araştıran gençlere ihtiyacımız var”. - Ankara Sanayi Odası

Özdebir; “İlim ışığında sorgulayan ve araştıran gençlere ihtiyacımız var”.

    19 Eylül 2016

Ankara Sanayi Odası’nın mesleki eğitime vizyon getiren en önemli projesi olan ASO Teknik Koleji 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılına ASO 1.OSB’ düzenlenen törenle merhaba dedi.

Törene Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, Eğitim Kurulu Üyeleri, Sanayiciler, Öğrenci Velileri ve Öğrenciler katıldı.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir yaptığı konuşmada, okula bu yıl 130 öğrencinin daha katıldığını belirterek, seçmiş oldukları bu eğitim modeli ile öğrencilerin bu okuldan çok donanımlı olarak mezun olacaklarına inandığını söyledi. Okulun ilk mezunlarını bu sene verdiğini ifade eden Özdebir; “Bu ülkenin en büyük zenginliği insan kaynağı. Burada bulunan işletmelerimiz insanları değerlendirirken ne bildiğine değil, bildikleri ile neler yapabildiklerine bakarak  çalıştırıyor. Dünyadaki rekabet artık buna göre şekilleniyor. Ülke olarak ilim ışığında sorgulayan ve araştıran gençlere ihtiyacımız var. Bunun için de mesleki eğitim her alanıyla son derece önemli” dedi.

Bilgi’nin çok hızlı üretilip ve çok hızlı tüketildiğini belirten Özdebir; ‘‘İletişim çağındayız ve bilgiye ulaşmak çok kolay. Nasıl ki firmalar arasında, ülkeler arasında rekabet varsa, sizlerin de dünyadaki diğer akranlarınızla aranızda çok ciddi bir rekabet var ve bu rekabet önümüzdeki dönemde daha da artacak, daha da acımasız olacak. Onun içindir ki ne bildiğiniz değil bildiğinizle ne yaptığınız önemli. Burada alacağınız eğitimin en önemli özelliklerinden bir tanesi; size sadece bir akademik bilgi değil bu akademik bilgiyle beraber bu bilgiyi nasıl kullanacağınız, bunlarla nasıl bir şeyler yapacağınız da öğretiliyor. Bunun bilincinde olun’’ diye konuştu.

Ankara Sanayi Odası tarafından kurulan ve 2012-2013 döneminde eğitime başlayan ASO Teknik Koleji’nde 9. sınıfa bu yıl başlayan 130 öğrenciyle birlikte toplam 460 öğrenci eğitim görecek.

 

 img_7849 img_7862  img_7899 
  img_7905