ANKARA İŞ DÜNYASI PLATFORMUNDAN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ

    19 Temmuz 2016

Ankara  İş Dünyası Platformu hafta sonu gerçekleşen darbe girişimi üzerine ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in başkanlığında bugün (18 Temmuz 2016) olağanüstü toplandı. Toplantıya katılan başkan ve yönetim kurulu üyesi düzeyinde katılan iş dünyası örgütleri şunlar: ASO, AGSD, ASİAD, AKSİAD, GGYD, KAZAN SİAD, MÜSİAD ANKARA ŞUBE, OSİAD, ORSİAD, TÜSİAV, HASSİAD, TÜGİAD ANKARA ŞUBESİ

Platform, toplantı sonrası bir bildiri yayınlayarak darbe girişimini kınadı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir tarafından okunan Ankara İş Dünyası Platformu’nun bildirisi şöyle:

“Bizler, Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları olarak 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimini lanetliyor, milletimizin, demokrasimizin ve seçilmişlerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

Millet iradesine karşı yapılan darbe girişimi, halkımızın demokrasiye sahip çıkmasıyla sonuçsuz kalmıştır. Halkımızın güçlü bir irade göstererek demokrasiye sahip çıkmasının, olumlu siyasi ve ekonomik sonuçları olacaktır. Demokrasi güçlendikçe ekonomi de güçlenecektir. Halkımız, milli iradeden başka hiçbir iradeyi kabul etmediğini ve etmeyeceğini canı pahasına, şehitler vererek, açıkça ortaya koymuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu darbe girişimini gerçekleştiren paralel devlet yapılanmasına mensup hainlerin en kısa sürede hukuka uygun bir biçimde hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılması en büyük temennimizdir. Paralel devlet yapılanması mensup ve yandaşlarının devlet kurumlarından olduğu gibi, finansman kaynaklarının kurutulması için iş dünyasından da temizlenmesi gerekmektedir.

Ekonomimizin temellerinin ne kadar sağlam olduğunu bu darbe girişimi bir kez daha göstermiştir. Ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası’nın almış olduğu tedbirler sayesinde darbe girişiminin ekonomi üzerinde hemen hemen hiçbir etkisi olmamıştır. Piyasalar hızla kendi dinamiklerine geri dönmüştür. Bundan sonra bize düşen daha çok çalışmak, işimize devam etmek. Biz de, Ankara’daki iş dünyasının temsilcileri olarak işimizin başındayız, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Bu süreçte, dik duruşuyla demokrasiye sahip çıkan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca başta Başbakanımız olmak üzere TBMM’de grubu bulunan siyasi parti liderlerimize; büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren emniyet güçleri, yargı mensupları, medya çalışanları ve darbeye karşı duran Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemiz güçlü bir ülkedir. Milletimiz bu sıkıntılı günleri de kısa sürede geride bırakmıştır, demokrasimiz bu süreçten güçlenerek çıkmıştır.  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

  IMG_0555 IMG_0563  IMG_0583 
 IMG_0587    
  Haberle İlgili Tüm Görsellere Ulaşmak İçin Tıklayınız…