ANKARA SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU:
TÜRK HALKI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

    16 Temmuz 2016
14.00

Dün akşam Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimi üzerine olağanüstü toplanan Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu bir bildiri yayınlayarak darbe girişimini kınadı. 

ASO Yönetim Kurulu’nun bildirisi şöyle:

“Dün akşam Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye kalkışılan darbe girişimi Türk halkının demokrasiye sahip çıkmasıyla sonuçsuz kaldı. Millet iradesine karsı yapılmış bu girişim asla kabul edilemez.

Türk halkı milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmediğini ve etmeyeceğini göstermiştir.    Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek  bu girişimi gerçekleştiren paralel devlet yapılanmasına mensup ve yandaşı hainleri Türk milleti hiçbir zaman unutmayacaktır. Bu hainlerin devlet kurumlarından olduğu gibi, iş dünyası içinden de biran önce temizlenmesi en büyük temennimizdir. Biz Ankara Sanayi Odası olarak, milletimizin, demokrasimizin ve seçilmişlerimizin yanındayız.

Bu süreçte büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren  başta TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerimiz olmak üzere; emniyet güçleri, yargı mensupları, medya çalışanları ve darbeye karşı duran Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimiz bu sıkıntılı günleri de aşacak, bu süreçten demokrasimiz daha da güçlenerek çıkacaktır.  

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu

 

 yönetim kurulu