16. Uluslararası SIMA Endüstri Fuarı,27-31 Mayıs 2010,Şam - Ankara Sanayi Odası

16. Uluslararası SIMA Endüstri Fuarı,27-31 Mayıs 2010,Şam

    15 Ocak 2010

Tarihi     : 14.01.2010
İşareti    : 5/5000 – 153
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş’den alınan bir yazıda, 27 – 31 Mayıs 2010 tarihleri arasında Suriye’nin başkenti Şam’da, dünyanın önemli sanayi fuarlarından biri olan 16. Uluslararası SIMA Endüstri Fuarı’nın TÜYAP Fuarcılık A.Ş tarafından düzenleneceği belirtilmektedir.
Suriye özel sektörünün küçük ölçekli yatırımlara yönelmesi ülkemizde üretilen makine ve endüstriyel ekipmanlar gibi yatırım mallarına olan talepleri artırmıştır. Suriye’nin makine ihtiyacının %50’sini ülkemiz  karşılamakta olup, ihracat potansiyelleri yüksek olan alanlar; tarım makineleri, gıda işleme ve paketleme makineleri, tekstil makineleri, pompa ve kompresörler, iş makineleri ve takım tezgahlarıdır. Bunun yanı sıra, otomotiv ana ve yan sanayi ithalatı Suriye’de makine ithalatından sonra üçüncü sıradadır. 2003 yılı sonlarında otomobillere uygulanan gümrük vergilerinde %50’lere varan indirimler, otomobillere ve oto yedek parçalarına olan ithalatı artırmıştır. 
 
Endüstriyel makine ve ekipmanları, gıda işleme makineleri, dolum ve paketleme makineleri, ambalaj makineleri ve malzemeleri, tarım makineleri ve teknolojileri, hidrolik, pnömatik ve hava kontrol sistemleri, kaynak ve kesme makineleri, ağaç işleme makineleri, endüstriyel üretim hatları, plastik enjeksiyon ve şişirme makineleri, baskı ve matbaa makineleri, el aletleri, endüstriyel gaz ve yağlar, elektronik ve Mekanik ölçüm aletleri, yangın söndürme ve iş güvenliği, dişli-Redüktör ve güç aktarım sistemleri, pompa ve motor sistemleri, kağıt işleme makineleri, geri dönüşüm makineleri, metal işleme makineleri ve plastik hammadde ve kimyasallarının sergileneceği, geçen senelerede çeşitli ülkelerden lider firmaları ağırlayan, Ortadoğu’nun en önemli organizasyonlarından birisi olan ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın %60 oranında desteklediği söz konusu fuarda Ankara Sanayi Odası üyeleri için katılım bedeli  m2 başına 250 EUR’dur.  
 
 
SIMA Fuarı ile eşzamanlı olarak aynı fuar alanının bir bölümünde Electratech 6. Uluslararası Endüstriyel Elektrik, Enerji, Otomasyon ve Aydınlatma Fuarı  organize edilmekte ve bu fuara da “Türkiye Milli Katılımı” Tüyap Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenlenmektedir. 
 
Odamızın da bir standla iştirak edeceği SIMA Fuarı ile ilgilenen üyelerimiz için, fiyata dahil olan hizmetler ve detaylar ekte bilgilerinize sunulmakta olup, daha ayrıntılı bilgiye Tüyap Fuarcılık’tan (Tel:0312 440 89 92) ulaşılabilmektedir.
 
Bahse konu fuara başvuruda bulunmayı planlayan üyelerimizin 22 Ocak 2010 Cuma gününe kadar kaç metrekareyle katılmak istediklerine ilişkin aşağıda yer alan ön başvuru formunu doldurarak, Odamızın dim@aso.org.tr e-posta adresine veya 0312 417 12 71 no’lu faksına göndermeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası 
 
 
16. Uluslararası SIMA Endüstri Fuarı (27-31 Mayıs 2010)
ÖN BAŞVURU FORMU
 
Firma Adı             :
 
Adres                   :
 
Tel                        :
 
Faks                     :
 
  
 
İlgili Kişinin
 
Adı Soyadı            :
 
Telefonu               :
 
E-posta adresi      :   
 
Talep edilen m2     (          )  
 
Sergilenecek Ürünler: