10. Uluslararası Yatırım Forumu SOCHI 2011 - Ankara Sanayi Odası

10. Uluslararası Yatırım Forumu SOCHI 2011

Tarihi     : 06.06.2011
İşareti    : 05/5000-1823
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Rusya Federasyonu’nun Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği’nden gelen bir yazıda,  10. Uluslararası Yatırım Forumu SOCHI 2011’in 15 – 18 Eylül 2011 tarihleri arasında, 2014 Kış Olimpiyat oyunlarının başkenti SOCHI şehrinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Forum, Rusya Federasyonu Başkanı ve Rusya Federasyonu hükümeti tarafından desteklenmekte olup, Rusya Bölgesi’nin yatırım projeleri ve potansiyelini kapsamaktadır.
 
Forum’un amacı, Rusya’da modernizasyon ve yatırımı geliştirme, Rus Firmaların Global Ekonomiye katılımı ve Kamu – özel ortaklık mekanizmasının kurulumu hakkında çalışmalar yapmaktır. Ayrıca Rus ve yabancı işletmelerin temsilcileri, bilim adamları, bölge yetkilileri, diplomatlar ve medya temsilcileri ile birlikte bir uluslararası iletişim merkezi kurulumunu organize etmektir.
 
Geçen yıl düzenlenen sözkonusu foruma 32 ülkeden katılım sağlanmıştır. (Abhazya, Ermenistan, Avusturya, Belarus, İngiltere, Almanya, Danimarka, İtalya, Çin, Kanada, İzlanda, Nijerya, Polonya, Slovakya, Amerika, Türkiye, Ukrayna, Fransa, Japonya vs.) Forum’da 768 milyar RUR (25.6 milyar ABD Doları) tutarında, 376 anlaşma imzalanmıştır.  
 
Söz konusu Forum’da, Komite Eşbaşkanı tarafından, konferanslar, yuvarlak masa görüşmeleri, Rusya bölgesinin ekonomik ve yatırım potansiyeli konusunda sunumlar, basın toplantıları organize edilecek olup, forum hakkında ayrıntılı bilgi www.forumkuban.com adresinde yer almaktadır.
           
Sözkonusu Foruma  katılmak  ya da detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler. (E-Posta: dim@aso.org.tr, Tel: 0312 417 12 00 / 1209, Faks:0312 417 52 05)
 
Ayrıca, Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği ile Odamız ortak çalışması çerçevesinde, Odamıza doğrudan iletilen Rusya’daki iş ve iş birliği imkanları Odamız web sitesinde (www.aso.org.tr) yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası