1. AFRİKA Helal İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

1. AFRİKA Helal İş Forumu

    16 Kasım 2015

Tarih: 12.11.2015
İşareti: 05/5000-2456
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığından alınan bir yazıya atfen, 1. Afrika Helal İş Forumu’nun 17-19 Kasım 2015 tarihlerinde Dakar’da Senegal Cumhurbaşkanı Sayın Macku Sall ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Sayın Iyad Ameen Madani himayesinde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, Forum’a ilişkin davet mektubunda özetle, söz konusu Forum’un 24-28 Kasım 2014 tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirilen İSEDAK (İslam İşbirliği Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) 30. Toplantısında alınan tavsiye kararına atıfla yapıldığı, etkinliğin Senegal makamları, İİT bünyesinde İslam Ticari Kalkınma Merkezi (ICDT), Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ve İİT Uluslararası İş Merkezi ortaklığında düzenleneceği belirtilmektedir. Ayrıca, forumun Batı Afrika bölgesinde gerçekleştirilecek en büyük Helal etkinliği olduğu ve ilgili özel ve kamu kuruluşlarının Foruma katılım sağlamalarından memnuniyet duyulacağı ifade edilmektedir.
 
Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Tunus, Bahreyn, Fas, Singapur ve Türkiye’nin Helal ürünler sektöründe; Senegal, Burkina Faso, Fildişi Sahilleri, Mali ve Nijer’in ise Helal turizm sektöründe tecrübelerini paylaşacağı Forum bünyesinde, olası İşbirliği ve bilgi değişiminin de sağlanabileceği, ayrıca Forum kapsamında “Business to Business (B2B)” görüşmelerinin gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Söz konusu Forum’a İlişkin davet mektubuna ve taslak gündeme TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları / Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 
 
   Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası