ASO Başkanı Özdebir: “Sanat, kültür ve bilim hayatımızı şekillendiren ve renklendiren önemli öğeler”

    8 Aralık 2016

Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde 4 sanatçının eserlerinden oluşan   Karma Resim ve Gravür Sergisi’nin açılışı Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Serginin açılışına Özdebir’in yanısıra, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Uluslararası Para Fonu Türkiye Daimi Temsilcisi Srikant Seşadri, Gana Cumhuriyeti Büyükelçiliği Bakan Müsteşarı DR John-Hawkins Asıedu, Meksika Büyükelçiliği Kültür Ateşesi Jose Cardenas, Rusya Federasyonu Ticaret Temsilci Yardımcısı Alexander Danisov, Yunanistan Büyükelçiliği Ekonomi Elçi-Müsteşarı Konstantinos Makriyannis ve çok sayıda sanatsever sanayici katıldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Türkiye gündeminin yoğunluğundan uzun süredir sergi açamadıklarını dile getiren Özdebir; “Şimdi genç sanatçılarımızla beraber yeni bir sergi düzenledik. Bu sergiden sonra da böyle etkinlikler katlanarak devam edecek. Sanat, kültür, bilim hayatımızı şekillendiren ve renklendiren önemli öğeler. Biz de bu anlamda farkındalık ve sosyal sorumluluk amacı ile sanatçılarımızı mekanımızda ağırlamaya çalışıyoruz. Onlar da lütfedip eserlerini bizim mekanlarımızda sergiliyorlar. Bu bizim için çok mutluluk verici” dedi. Özdebir, daha sonra sergiyi gezerek, sanatçıları tebrik etti.      

Üç hafta boyunca açık kalacak olan Ankara Sanayi Odası Karma Resim ve Gravür Sergisi’nde Mesut Demir, Mehmet Babat, Kazım Sözak, Hüseyin Yıldırım’ın 47 resmi sergilenecektir.

uzp_9825  uzp_9906   uzp_9971