Ankara’dan Hakkari’ye kardeşlik köprüsü

    2 Ocak 2017

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, “Kardeşlik Köprüsü” projesi için Hakkari’ye giderek yeni yılda kardeşlik mesajı verdi.

Başkentin sanat, ekonomi, iş, siyaset başta olmak üzere tüm tecrübelerini Hakkâri’ye taşımayı öngören Kardeşlik Köprüsü projesi kapsamında ASO Başkanı Nurettin Özdebir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Ankara milletvekilleri Aydın Ünal, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ahmet Gündoğdu, Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, ATO Başkanı Gürsel Baran ve iş adamlarından oluşan büyük bir heyet Hakkari’ye giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş’ı ziyaret eden heyet, daha sonra kentteki sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası’nda konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, kardeşlik hukukunun paylaşmayı gerektirdiğini belirtti. Özdebir; “Elimizden geldiği kadar Hakkari’li kardeşlerimize destek olmaya, Ankara’daki, civarımızdaki tanıdığımız, bildiğimiz insanları buraya yönlendirmeye çalışacağız, gayret edeceğiz. İnşallah daha da sık gitmeye çalışacağız. Hakkari hakikaten yurdumuzun cennet köşelerinden biri. Yol açıldı bir kere. Artık bundan sonra gideceğiz. İş birliği yapmaya, beraber toplanmaya ve fikir alışverişinde bulunmaya hazırız. Bu vatan toprakları kısa süre içerisinde terör belasından kurtulacak ve ticaret canlanacaktır” dedi.

Heyet daha sonra Hakkari’li esnaf ve vatandaşlarla biraraya gelerek yeni yılı Hakkari’de kutladı.

img_0918 img_0919 img_0920
img_0922